Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
4 obserwujących
147 notek
127k odsłon
1990 odsłon

Disco polo, Zenon Martyniuk

Wykop Skomentuj136

Już jutro Sylwester, na TVP 2 o godzinie 20:00 odbędzie się ,,Sylwester Marzeń z Dwójką" w Zakopanem. Wystąpią tam gwiazdy polskiego disco polo.

Disco polo było popularne w latach' 90, później na początku XXI wieku osłabła jego popularność, dopiero od kilku lat znowu weszło na salony. Ten nurt muzyczny był pogardzany przez większość okresu ostatnich dwudziestu lat, głównie ze względu że disco polo to jest  muzyka ludowa, bardziej słuchają ją mieszkańcy wsi i małych miasteczek, piosenki discopolowe są częścią zabaw w remizach strażackich OSP. Jednak to zawsze przy muzyce discopolowej, nawet w jej słabszym okresie bawi się na weselach czy innych tego typu imprezach, każda osoba nawet która nie słucha disco polo i tak ma styczność z tą muzyką. Muzyka jest łatwa do zrozumienia, schematyczna a treść piosenek często opowiada o życiu ludzi np. o miłości, zabawie itp. stąd treść jest łatwa do zrozumienia.

Mamy wiele bardzo dobrych discopolowych postaci i zespołów muzycznych tj. Radosław Liszewski lider zespołu Weekend, Sławomir Świerzyński jako lider zespołu Bayer Full, Marcin Miller z Boys, After Party, Veegas, Effect, Long&Junior, Playboys, Power Play, Maryla Rodowicz, bracia Golcowie czy Zenon Martyniuk lider zespołu Akcent.

Warto pochylić się nad osobą Zenka Martyniuka. jest nazywany ,,królem polskiego disco polo". Na scenie jest już od 1989 roku gdy założył zespół Akcent, deklaruje się jako katolik. Stworzył wiele znanych hitów takich jak ,,Przez twe oczy zielone" (na Youtube ma ponad 177 milionów wyświetleń), ale również ,,Przekorny los", ,,Życie to są chwilę" czy ,,Moja gwiazda". Jednak dzięki tej pierwszej piosence zaśpiewanej w 2015 na festiwalu w Ostródzie ma swoje tzw. ,,drugie wejście". Jego piosenka była śpiewana nawet przez piłkarzy po awansie na Euro 2016. Kilka dni temu Zenek obchodził benefis 30-lecia który organizowany był przez TVP. Jest osobą tak popularną że jest produkowany film ,,Zenek" o życiorysie Zenka Martyniuka.

Szczególny rozkwit disco polo a w szczególności Zenek przeżywa od momentu gdy Jacek Kurski został prezesem TVP, impreza Sylwestrowa w Zakopanem jest tego ukoronkowaniem.

Warto włączyć TVP 2 jutro o 20:00 i obejrzeć ,,Sylwester marzeń z Dwójką"

https://www.youtube.com/watch?v=cxtnot8lY4U - piosenka ,,Przez twe oczy zielone"

Wykop Skomentuj136
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura