z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków.
1 obserwujący
757 notek
98k odsłon
188 odsłon

- pandemia obłudy -

Wykop Skomentuj1

+
Bunt przeciwko biskupowi z filmu Sekielskich

Księża z Rady Kapłańskiej w diecezji kaliskiej nie chcą podpisywać listu poparcia dla bp. Edwarda Janiaka, który tuszował przypadki pedofilii – informuje w czwartek "Rzeczpospolita".
+

Powyższy wpis stanowi jedynie tło dla mojej wypowiedzi:

Kościół rzymskokatolicki w Polsce w swoim wahadle dziejowych losów, po okresie PRL-owskiego działalności w wyznaczonych przez władzę granicach, zmierza obecnie ku zatraceniu wszelkich wartości, jakie winna nieść w swoim przesłaniu religia Chrystusowa.

Dla wielu obserwatorów sygnały te docierały już od dawna, czemu dawali niejednokrotnie swój wyraz w wypowiedziach publicznych. 

Starano się - i trwa to nadal - zakrzyczeć ich oskarżeniami o próby niszczenia wiary chrześcijańskiej, od wieków wrosłej w polskie ziemie. Przez cały ten okres duchowieństwo Kościoła było w znacznej mierze bezkarne pośród naszej społeczności, która to wychowała na własnej piersi wrzód mafijnej instytucji, jaką jest dzisiejszy Kościół.

Za dużo byłoby mnożyć tutaj przykładów / dowodów, wspierających taką właśnie moją ocenę - każdy z nas, mający oczy szeroko otwarte dostrzega to na co dzień.

Jednak olbrzymia grupa osób - określona swego czasu przez spin doktora PiS Jacka Kurskiego mianem "ciemnego luda" - nadal nie chce widzieć coraz dalej sięgających macek, pazernych na władzę onych "duszpasterzy". Pozwala im na to dzisiejsza "grupa trzymająca władzę", która bez wsparcia Kościoła nie miałaby szans dalszego sprawowania tejże władzy.

Ten swoisty mariaż Ołtarza i Tronu coraz wyraźniej prowadzi Polskę do katolszariatu, gdzie przedstawiciele obydwu stron są jednakowo siebie warci. Pozorancka obłuda "dobrych zmian" kiedyś zapewne doczeka się sprawiedliwego osądu - oby stało się to jak najszybciej.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo