93 obserwujących
510 notek
330k odsłon
  79   0

O Jacku Gulli i "Poetry&Paratheatre" w Nowym Jorku


Czesław Czapliński, wybitny artysta fotografik mieszkający w Nowym Jorku w dokumentalnym tekście i galerii fotografii o Jacku Gulli wybitnym nowojorskim poecie i malarzu napisał kilka zdań o czasopisie "Poetry&Parathetare"  ukazującym się w latach 2010-2016 tutaj na Salonie24.pl tak:     


"Jacek Gulla otrzymał i przyjął nagrodę czasopisma „Poetry & Paratheatre” (2013) w Dziedzinie  Sztuki, w kategorii ‘Poezja’. Należy podkreślić, że projektodawca Nagrody „P&P” nigdy  nie widział Jacka Gulli i nie znał go osobiście, a sama nagroda jest nie-komercyjna i  dotyczy wyłącznie sztuki. Została przyznana poecie na podstawie  analizy samych tekstów literackich. Jacek Gulla zaliczany jest do współczesnej awangardy".  


Kilka niewielkich zdań, ale myślę, że satysfakcjonuje i samo czasopismo, jego stałych współpracowników, samą Nagrodę "P&P" oraz RedNacza "P&P" - blogera "publicystę". 


Należy przypomnieć, że Nagroda "P&P" była przyznawana w latach 2010-2015, miała rzeczywiście niekomercyjny charakter. A Jacek Gulla wybitny poeta dołączył do grona stałych współpracowników redakcji "P&P". A oto tekst i galeria:   


https://www.czczaplinski.com/post/portret-z-histori%C4%85-jacek-gulla 


noty biograficzne o Czesławie Czaplińskim: 


https://culture.pl/pl/tworca/czeslaw-czaplinski

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Czapli%C5%84ski_(fotograf)

https://foksal17.pl/artysta/czeslaw-czaplinski


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale