Blog
Świat jako teatr
publicysta
publicysta czytam, piszę ,analizuję
90 obserwujących 441 notek 304738 odsłon
publicysta, 22 marca 2017 r.

Info o dokumentacji *Th'Republic of Poets* i "P&P" 03-04.2017

                                         

       Th’ Republic of  


             http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Network_learner.jpg/240px-Network_learner.jpg

                                                                                                      Poets

Po niezbędnym oczekiwaniu na nowy sposób komentowania umożliwiający kontrolę nad blogiem, rozpoczynam testowanie. Oraz podam w skrócie informacje o dokumentowaniu moich LC ukazujących się na Salonie24.pl w latach 2010 - 2016 włącznie.


    dokumentacja 6 czasopismIdzie głównie o rozpoznawalne już czasopismo internetowe Poetry&Paratheatre /2010-2016/oraz pierwszy i jedyny w świecie wirtualny festiwal poezji "Th'Republic of Poets* /2013-2016/. 

Również będzie zdokumentowany oryginalnyKalendarz "P&P" 2017 pokazujący miesiąc w miesiąc 12 polskich poetów i artystów i ich zagranicznych gości.

IV dokumentacja będzie zawierała opis i niektóre teksty LC pod nazwą LabPoetry-NetForms poświęconemu nowatorskim i eksperymentalnym tekstom poetyckim: Poezji Sieciującej i Formom Sieciującym, które miały swój publiczny start w 2008 roku.  

V i VI dokumentacje - zawierać będą informacje i linki do czasopism poświęconych Przemyskiemu Festiwalowi Poezji /rozpoczętego w 1994/, oraz teorii parateatru i tekstom związanym z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego i pokrewnych. Były to LC: Przemyśl-Poezja  i instytut parateatru.


    dokumentacja Jacka Gulli, NYCDokumentacja nr VII w ilości 23 linków z opisami dotyczy Jacka Gulli  znakomitego poety polskiego pochodzenia z Nowego Jorku, który w latach 2014-2016 wrzesień był stałym współpracownikiem "Poetry&Paratheatre". A wynika z faktu, że J. Gulla nie miał swojego bloga na Salonie24.pl i swoje teksty pisał na podstronach bloga "Świat jako teatr".

Całość tekstów poetyckich Gulli i tomów poezji jakie zamieścił w "P&P" i w ramach festiwalu *Th'Republic of Poets* wynosi około 1.947 stron formatu A4 i została Jackowi wysłana do NYC w lutym pocztą elektroniczną. 

Miło mi poinformować, że w tym miesiącu JG został członkiem American PEN, a w kwietniu rozpocznie swój wernisaż malarski w NYC. Termin dokumentacji chcę zgrać z terminem wystawy w I poł. kwietnia.    


     dokumentacja I-VII wstępna. Aktualizacje po digitalizacjiOgraniczony czas życiowy zmusza mnie do publikacji podanych notek w miesiącach marzec-kwiecień. Moje plany na 2017 nie przewidywały takiej konieczności. Tak, że nawet linki w pierwszych edycjach mogą być martwe.

Następnie po zamówieniu w Administracji Salonu24.pl niezbędnej digitalizacji notki będą aktualizowane.

Kolejność tekstów będzie czysto pragmatyczna - który będzie gotowy po korektach będę wklejał. Pzdr.

Opublikowano: 22.03.2017 19:34.
Autor: publicysta
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

uwielbiam przyrodę, filozofię, sztukę image blog do 1.x.2018 w trakcie porządkowania:

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @zhongguo za kilka dni uzupełnię na blogu opowieści wiosenno-letnie...
  • witaj dobry tekst. Ja za kilka dni coś napiszę. wróciłem z Przemysla w ktorym byłem 2...
  • Putin dał w prezencie banię Xi:...

Tematy w dziale