0 obserwujących
15 notek
7668 odsłon
  475   1

Szczypawka nieskuteczna na Covid - Delta ?

Pixabay
Pixabay

IV fala nadchodzi ? 

Wielka Brytania, lider wśród szczepień mierzy się z nowymi przypadkami zachorowań na Covid 19. Obecnie dzienne zakażenia przekraczają 10 tyś. ( ostatnia taka liczba zachorowań na wyspach była w lutym). 

Brytyjczycy zaszczepili ponad 46 % społeczeństwa. Podano 73 miliony dawek szczepionek, co oznacza że w pełni zaszczepionych jest ponad 30 milionów mieszkańców wysp. Z takim wynikiem Wielka Brytania jest liderem w szczepieniach. Mimo to liczna zakażeń z dnia na dzień rośnie. Czy to początek IV fali ? 

Restrykcje na wyspach

Wyspiarze opóźnili luzowanie zakazów do 19-go lipca. Odpowiedzialny za wzrost zakażeń ma być wariant Delta koronawirusa, który zdecydowanie dominuje, jeśli chodzi o przypadki wykrywane na Wyspach. Jeśli  liczba zakażeń będzie dalej rosła, rząd zdecyduje się na zaostrzenie restrykcji? O tym przekonamy się już niedługo.

Śmiertelność zakażonych deltą wyższa u zaszczepionych

Dane z wysp pokazują że śmiertelność wśród zaszczepionych jest sześciokrotnie wyższa niż u osób niezaszczepionych. Portal lifesitenews.com podaje, że zarówno wskaźnik zgonów, jak i liczba hospitalizacji, są wyższe wśród osób zaszczepionych zakażonych wariantem Delta, niż niezaszczepionych, u których wykryto zakażenie tym wariantem.


Według danych opublikowanych przez Public Health England w piątek śmiertelność z powodu wariantu Delta COVID jest sześciokrotnie wyższa niż wśród osób, które były w pełni zaszczepione od dwóch tygodni lub dłużej niż wśród osób, które nigdy nie otrzymały szczepionki.


Wśród osób zaszczepionych od conajmniej dwóch tygodni wykryto przeszło 4 tyś. zachorowań, a 26 osób zmarło. Natomiast wsród osób nieszczepionych zachorowania wynoszą ponad 30 tyś. ale zgonów już tylko 34.  Procentowo liczba zgonów w obu grupach na dzień dzisiejszy wynosi 0,63% do 0,095% 

Brytyjczycy uważają odmianę delta za wariant obecnie dominujący i odpowiadający ponad 90% zakażeń. Wariant ten wg ekspertów łatwiej się rozpowszechnia. 

Niska liczba zgonów

Liczba zgonów mimo wszystko jest bardzo niska. Inaczej przedstawiają to media głównego nurtu, które straszą ludzkość i kłamią że szczepienia są bezpieczne, gospodarka nie zwalnia, a nam żyje się coraz lepiej.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości