mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
19 obserwujących
262 notki
89k odsłon
  91   0

Wspinanie Tokio - finał panów.

Dzisiaj pierwszy historyczny finał w kombinacji wspinaczkowej. W szranki stanie tylko siedmiu wspinaczy, bowiem najlepszy w stawce sprinter, Bassa Mawen, załapał fatalną kontuzję - zerwał biceps, brrr.

Wspinaczka rzadko pojawia się na salonie24, jeśli już, to  przy okazji różnych wyczynów w górach wysokich, jakby himalaizm był naszym narodowym sportem. Tymczasem "niżej" w górach, skałkach, czy na sztucznych ścianach wspina się całkiem sporo ludzi.

Rozpoczynają czasówką o godz. 10:30.

Droga ma 15 m wysokości, 5 st. przewieszenia, 20 chwytów i 11 stopni (nie wszystkie muszą być użyte w trakcie "biegu" w górę) oraz trudności 6b+ = VI.1+ skala Kurtyki= VII UIAA ( zobacz: skale trudności wspinaczkowych ). 

image

Wyniki kwalifikacji za portalem wspinanie.pl

Niestety nasza telewizja nie zamierza chyba pokazywać tej rywalizacji, pozostają kanały płatne. Zapewne ciekawsze jest kolarstwo torowe, chód czy zapasy.

Po czasówce bouldering i mój faworyt do medalu Adam Ondra będzie się musiał sporo sprężać na bladach )), czyli 4,5 metrowej ściance, gdzie należy się zmierzyć z czterema trzema różnymi problemami wspinaczkowymi.

Mam wrażenie, że jeśli nie wydarzy się jakiś cud, na ścianie 15-metrowej, to Ondra będzie ostatni po pierwszej konkurencji. Wspinanie to trudna dyscyplina i na baldach może się zdarzyć wszystko.

{Edycja 11:20, po czasówce- Ondra 4-ty!!, zajęte miejsca}

image


{Aktualizacja po baldach, Ondra spada na 6-tą pozycję}

image


{Aktualizacja po prowadzeniu. Złotym medalistą Hiszpan Alberto GInes Lopez !! 24 pkt. dawało pierwsze miejsce, jednak Jakob był pierwszy. Ondra ostatecznie na szóstym miejscu.}

image

  


Sądzę jednak, że medale rozdane zostaną dopiero w trzeciej konkurencji, czyli prowadzeniu. Styl flash- droga "pada" w pierwszej próbie (rozkład chwytów i stopni znany wspinaczowi). Flash na drodze 9a+ to rekord świata :-)

{Sam przebieg wspinaczki ok. 6 min filmu}

Prowadzenie na igrzyskach to styl on-sight, czyli nie znając drogi i tylko w pierwszej próbie. Liczy się najwyższy osiągnięty na drodze przechwyt lub oczywiście sam top.

 Wyniki kolejnych konkurencji oraz ostateczną klasyfikację medalową będzie można znaleźć tutaj, pod dzisiejszą datą:

https://olympics.com/tokyo-2020/olympic-games/en/results/sport-climbing/olympic-schedule-and-results.htm

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale