mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
20 obserwujących
273 notki
92k odsłony
  172   0

Wspinanie kobiet, finał z Olą Mirosław

Za chwilę wystartują w finale kombinacji wspinaczkowej w Tokio panie. Mam nadzieję, że nasza zawodniczka pokaże w ich trakcie lwie tipsy, znaczy  pazury :-).

Jest bezapelacyjnie najszybszą w tym składzie sprinterką, więc gdyby wyszarpała coś na baldach (1 top?) i na prowadzeniu zrobiła kilka wpięć w przeloty więcej, niż to zwykle czyni, byłaby szansa na medal. 

To link do filmu ze sprintem Aleksandry Mirosław , bo zablokowano możliwość jego odtwarzania na innych stronach (nie rozumiem tej dziwnej strategi kanału sportowego?!?)

Trochę szczęścia, mnóstwo sprężu i walki, może dać medal. Trzymam kciuki! 

Nie mam pojęcia jaka punktacja da w rywalizacji pań medal  (1,X?,X?), z pewnością nie ta (1,8,8) 

Sądząc po rywalizacji panów, gdzie nieoczekiwanie za sprawą kapitalnego prowadzenia Jacoba Schuberta, zwyciężył "szybki" A.G. Lopez ( link ), pewne szanse na medal istnieją.

image

=======

{Aktualizacja po sprincie. Brawo Ola!  110% szybkości osiągnięte, 2 rekordy w kieszeni, czas 6.84 sek, co dalej? (1=OR=WR, x?,x?)

Więcej tutaj: https://wspinanie.pl/2021/08/tokyo-2020-po-sprintach-na-czele-ola-miroslaw-z-rekordem-swiata/  }


{Aktualizacja po boulderach, które był piekielnie trudne. Tylko Słowenka Jajnja Garnbert zaliczyła dwa końcowe, topowe chwyty (reszta stawki bez topów, zawodniczki osiągały jedynie osiągały punktowane strefy-  chwyty poniżej topu)


image

jak widać AM totalnie bez sprężu. Janja wspina się po złoty medal! Sądzę, że nie odpuści prowadzenia tak łatwo jak to zrobiła w eliminacjach}

=======

Dla rozluźnienia atmosfery przed zawodami:


Jeśli ktoś  dalej twierdzi, że wspinaczka nie wymaga finezji, fizycznej i mentalnej kondycji, że jest mało estetyczna, cóż - poniżej Chris Sharma "na urlopie" :-)

 


Tym którzy dobrnęli do końca tej notki i oczywiście specjalnie dla AM, w oczekiwaniu na start: "Sułtani swingu" (dlaczego dopiero wczoraj natknąłem się tą wersję?)


pzdr

ps. o kwalifikacjach pisałem tu:

https://www.salon24.pl/u/quahadi/1155598,wspinanie-w-tokio-ola-miroslaw-w-finale

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport