mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
16 obserwujących
183 notki
60k odsłon
120 odsłon

Fikcja czy rzeczywistość

4 pik - całość rozdania
4 pik - całość rozdania
Wykop Skomentuj4

Trudno zrozumieć dlaczego obaj rozgrywający 4 pik ( problem zdefiniowałem w poprzedniej notce) rozjechali się z rzeczywistością i nie wzięli 10 lew. Ale czasem tak bywa, że rozgrywający buduje sobie jakąś fikcję karcianą w głowie - taki bezmyślny karambol i jak się to kończy, to widać powyżej ...

Carramba zaproponował rozgrywkę na odwróconą rękę i ta idea bardzo mi się podoba (bo można w tedy wziąć nawet 11 lew). Dodam od siebie, że jeśli nie oddamy żadnej karowej, to możemy w kolorach czarnych oddać 3 lewy (np 2 pikowe i treflową). Jeśli oba kolory czarne dzielą się dobrze, to jaki problem wiedzieli tu brazylijscy rozgrywjący? - nie wiem i nie zamierzam dociekać, choć prześledziłem jedną koszmarną rozgrywke i nawet nie chce mi się jej opisywać.

Bijemy pierwsze karo atutem (początkujący brydżysta gra atu as i król pik, i jeśli piki 3-2, to gra trefle i wygrywa) i my gramy:

króla pik i małe pik z intencją położenia dziesiątki w stole ( ten sposób rozgrywki zachowuje kontrolę nad atutami i pozwala 3 razy przebić karo w ręce)

- gdyby od S poleciał druga dam to bijemy asem i ściągamy ostatnie atu i gramy trefle (pierwej as ze stołu - singlowy K za impasem nie weźmie lewy, a jeśli singletonem będzie tłusta blotka, to też oddamy tylko jedną lewę treflową))

- jeśli S małe to my dychę i gdy weżmie lewę i piki 3-2 i dobieramy ostanie atu i jw.;

- jeśli dycha weźmie a piki 4-1, to odpuszczamy atutowanie i  trefle jak wyżej;

- jeśli dycha nie weźmie lewy ,a piki 3-2, to zostawiamy im ostatnie atu i trefle jak wyżej, gdy wyrobimy trefle, to ostanie atu zdejmiemy przechodząc kierem do stołu;

- jeśli 4 piki u N, a dycha wzięła lewę, to zostawiamy atu i  gramy trefle jw.;

- jeśli 4 piki u N i dycha ze stołu nie wzięła lewy )))), to zaczynają się schody, bo obrońca ma jeszcze dwa tu w ręku i będzie nas skracał karami, a my musimy jeszcze wyrobić trefle w międzyczasie,

więc karo bijemy przeostatnim atutem w ręku  i lepiej by król trefl był drugi w impasie, bo w tedy oddamy 3 pikowe lewy tylko!

====================

kolejne 2 problemy rozgrywkowe:

1/ Śmiałe 6 pik (wist blotką karo do asa i następnie zagrany został K karo). 11 lew jest, co z dwunastą?

2/ I jeszcze bardziej brawurowy szlem karowy, wist 6-ką pik. 12 lew z góry (kara się dzielą) Jak trefle się podzielą 3-3 to OK, a jeśli nie?

====================

Komu nie po drodze z dalszą częścią tej notki, to polecam na zakończenie:

I mój komentarz do tego co dzieje się w naszej polityce. Moim zdaniem nasi rządzący i opozycja hołubią jakąś polityczną fikcję. Niby mamy ustawy, regulaminy, przepisy, ale kogo to obchodzi i do czego one mają służyć?!?

Aberracja nr:1

to już cytowana na mom blogu wypowiedź nowoczesnej panienki, szarżującej z równie nowoczesną myślą polityczną: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=K5rwcHmfJmM

Aberracja nr:2

rozumiemy zakres pracy TK (art 188 ) i jak  TK ma pracować (art 197) i ...............

nie zgadzamy się! bo opozycja musi jakoś negować prawo do rządzenia  ))))

jednocześnie twierdzimy, że konstytucja RP jest OK!!!

Aberracja nr:3

Wyborcy wybrali nas byśmy rządzili w ich imieniu, naszym obowiązkiem jest głosować: ale albo wychodzimy z sali, albo udajemy, że nas na tej sali nie ma - gdy właśnie przebiega głosowanie! Można też głosować na 4 , 10 może i 20 rąk jednym posłem czy też posłanką.

Kukiz! - z całą moją symapatią (w tym również do Marca) - udajcie tam debili w sejmie?, bo na zdrowy rozsądek opozycji , nigdy  nie liczyłem! Jesteście w trakcie głosowania, czy nie!

Może nauczcie się grać w salonowca: to tak gra, gdzie jeden udaję, że go nie ma na środku pokoju (pochyla głowę i zamyka oczy, jednocześnie się wypinając na resztę), a inni zgromadzeni bywalcy salonu klepią go po d...e! Zadaniem tego bitego jest odgadnąć, kto mu wklepał.

Bo jak Was nie było w trakcie głosowania, to robicie obywatele, innym obywatelom, którzy oddali Was swój głos, wodę z mózgu.

Aberracja nr:4

To nowoczene traktowanie przepisów wyborczych, przez nowoczesnych bankierów: nie istotne skąd i na jakie konto przelewa się pieniądze, ważne by był ruch w interesie ( sprawa stara ale jeszcze ma szansę wypłynąć i wpłynąć niebanalnie na naszą politykę).

I moje pytanie na marginesie tej sprawy: a KOD to bierze pieniądze skąd? Wierzycie, że wyżebrali na ulicy?

==============

Przepisy, regulaminy, sądy, ustawy, konstytucja to bzdety. Ważne by sprawiedliwość była po naszej stronie! Skąd znam to stwierdzenie? To polska kinematografia takie rozwiązanie zafiksowała mi w mózgu czy też obecna fikcja, która zdominowała działania polityczne, usiłuje nabrać mnie na ten idiotyczny przekaz ?

Chyba wszystkiemu winne jest moje toporne pojmowanie polityki i sensu jej działania!.

 

Zobacz galerię zdjęć:

szlemik pikowy
szlemik pikowy szlem karowy, wist 6-ką pik
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale