mniejwięcej brydż
oraz struganie w aDNA
16 obserwujących
183 notki
60k odsłon
250 odsłon

Ustawka

szlem kierowy, tylko 12 lew?
szlem kierowy, tylko 12 lew?
Wykop Skomentuj8

Po otwarciu przez S 1 kier i kierowym wiście, rozgrywacie Państwo kiepskiego (niestety) szlema kierowego.  Ze zgrozą liczycie lewy: 5 kierowych, as trefl, przebitka trefl, 3 kara, 2 piki - niestety tylko dwanaście!

Ustawiliście się w niewykonalnym kontrakcie? Wierzcie mi, bądź nie, lecz ja, wziąłem 13 grudnia tego roku, rozgrywając tego szlema, 13 lew !?!

Jak? Jest taka ustawka, czyli układ kart, dzięki której można to zrobić.

Rozwiązanie w komentarzu do notki zamieszczę. Miłej zabawy.

=====================================

Poniżej już nie będzie o brydżu tylko u ustawce w wykonaniu PO, Nowoczesnej i KOD-u wzmocnionego lewakami z Antify.

Jeśli ktoś nie ma ochoty czytać dalej, to proponuję:

 

Ze zdziwieniem patrzyłem na bałagan jaki zapanował w piątek w naszym sejmie i na ulicy pod sejmem.

Jestem przekonany, że do zablokowania mównicy sejmowej, doszłoby tak czy tak, a los posła Szczerby był tylko pretekstem. Wolność mediów wypisana na kartach, którymi ochoczo wymachiwali posłowie PO i Nowoczesnej, to również tylko pretekst by doprowadzić do zerwania obrad tego sejmu.

Moim zdaniem to klasyczna ustawka by nie dopuścić do uchwalenia budżetu i ustawy dezubekizacyjnej.

Ustawką była również "spotaniczna" demonstracja na ulicy. Przygotowani do działania byli ludzie, którzy blokowali rządowe samochody, race dymne oraz lewackie pseudozwłoki na asfalcie.

Newsy muszą iść w świat )))): policja katuje kodowców, ofiary i  gaz itp. Jeszcze raz powtarzam ustawka i manipulacja oraz dezinformacja.

W tle jeszcze ataki na dziennikarza TVP, MMA (po naszemu KSW) w wykonaniu poselskim i poźniejszy zanik sygnału TVP w wielu województwach naszego kraju.

Sygnał telewizyjny z przyczyn zupełnie przypadkowych i całkowicie niepowiązanych z tym co się dzieje w Warszawie do dzisiaj nie docierał do odbiorników telewizyjnych.

Zapewne Emitel w terminie późniejszym wyemituje zaległy przekaz w godzinach nocnych))))

Jaki więc  mógłby być sens tych wszystkich działań?

Otóż w wyborach do sejmu 2105 roku wzięło udział ~51% uprawnionych, z czego ~37% głosowało na PIS. Tak więc ten faszystowski i ksenofobiczny rząd prowadzi sprawy tego kraju w imieniu ~19% obywateli, więc należy go obalić!

Tą beznadziejnie głupią i nie mającą nic wspołnego z istotą demokracji tezą poczęstowała mnie wczoraj, będąca aktywną zwolenniczką KOD-u, znajoma.

Jeszcze jeden intrygujący , choć równie idiotyczny wniosek, który niby wynika z powyższego, absurdalnego rozumowania: działania KOD-u popiera 4/5 obywateli tego kraju, czyli ci co nie głosowali na PIS!)))))))

A tak na poważnie:

- 13 lew było faktem 13 grudnia;

- Obaj posłowie: Szczerba i Suski powinni trafić pod sejmową komisję dyscyplinarną;

- Kolesiami blokujący samochody rządowe i  puszczającymi dym w trakcie ich przejazdu  powienien się zająć prokurator (tu pytanko: jaką odpowiedzialność ponosi organizator tego "spontanicznego" zgromadzenia?);

- Nie jestem pewnien czy paraliżowanie obrad sejmowych przez opozycję (poprzez totalną blokadę mównicy i stołu marszałkowskiego) jest rozsądnym sposobem na prowadzenie sporu w sejmie, bo skutecznym z pewnością nie jest;

- Sympatycy KOD-u w końcu powinni się zastanowić w jakim kierunku prowadzą działania ich liderów (bo emerytur tych niektórych obronić się już nie da)

- Marszałek Kuchciński pewnien łyknąć kluchę pt.: "minuta czasu straconego", straconego oczywiście na błazeński występ na mównicy posła Szczerby;

- Zaś politykom PIS-u polecam przemyślenie prostej arytmetyki sejmowej: czyli sumowania do wartości 460 oraz odejmowania do 230 - naprawdę uważacie, że rządzenie państwem zależy tylko od spełnienia banalnych wymogów arytmetyki konstytucyjnej? Niestety sama arytmetyka nie może zastąpić uprawiania polityki (w tym również tej informacyjnej)

-  Ustawka miała miejsce, a  intencje ustawiaczy nie mają nic wspólnego z troską o media i demokrację w tym kraju.

pozdrawiam wszystkich, którzy przebrnęli przez powyższy, mętny wywód ))) q.

ps.

Jeszcze sprostowanie -lepiej późno niż wcale.

Popełniłem gruby błąd: komisja dyscylinarna powinna się zająć szarpaczką posłów Suskiego i Olszewskiego, bowiem to ci posłowie byli bohaterami tego korytarzowego mma.

Cóż mea culpa wydawało mi się, że to Szczerba szarpał się z Suskim.

I przeprosiny za mą pomyłkę dla posła Szczerby. Błazenada to w końcu nie bijatyka.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale