catrw catrw
575
BLOG

Polska medyczna misja wojskowa udaje się do stanu Illinois

catrw catrw USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 31

Po rozmowie Prezydenta USA Donalda Johna Trumpa z Prezydentem RP Andrzejem Sebastianem Dudą do Chicago drugiego po Warszawie miasta pod względem ilości mieszkających Polaków, wysłana będzie polska medyczna misja wojskowa....


To będzie wzajemna pomoc i współpraca....Lekarze z Polski lecząc będą zdobywać doświadczenie...


 Z przecieków wynika, że polska misja wojskowa będzie zapoznana z kilkoma elementami działań służby zdrowia w USA:

1. Zapoznana będzie z nowy lekiem remdesiver firmy Gilead Sciences zwalczającym koronawirusa Wuhan.

Lek został przetestowany na 125 osobach wybranych przez University of Chicago Medicine. Większość pacjentów została wypisana, a dwóch niestety zmarło.

Remdesivir był jednym z pierwszych leków zidentyfikowanych jako potencjalnie wpływających na SARS-CoV-2, nowy koronawirus, który powoduje Covid-19 w testach laboratoryjnych.

Cały świat czeka na wyniki badań klinicznych Gilead, a pozytywne wyniki prawdopodobnie doprowadzą do szybkiej akceptacji przez Food and Drug Administration i inne agencje regulacyjne. Jeśli jest bezpieczny i skuteczny, może stać się pierwszym zatwierdzonym lekiem przeciw chorobie.

University of Chicago Medicine zrekrutowało 125 osób z Covid-19 do dwóch badań klinicznych fazy 3 Gilead. Spośród tych osób 113 miało ciężką chorobę. Wszyscy pacjenci byli leczeni codziennymi wlewami remdesiwiru.

Sławomir Michalak (Polak z pochodzenia, jego rodzina słucha Radia Maryja), 57-letni pracownik fabryki z przedmieścia na zachód od Chicago, był jednym z uczestników badania w Chicago. Jedna z jego córek zaczęła chorować pod koniec marca, a później zdiagnozowano u niej łagodny Covid-19. Natomiast Michalak zapadł na wysoką gorączkę i zgłosił duszność i silny ból pleców.

„Czułem, że ktoś wali mnie w płuca” - powiedział STAT.

STAT Plus: Ekskluzywna analiza biofarmy, polityki zdrowotnej i nauk przyrodniczych.

Na prośbę żony Michalak udał się do szpitala uniwersyteckiego w Chicago w piątek 3 kwietnia. Jego gorączka wzrosła do 104 degrees Fahrenheit = 40 degrees Celsius,  i miał trudności z oddychaniem. W szpitalu dostał dodatkowy tlen. Zgodził się również wziąć udział w ciężkim badaniu klinicznym Covid-19 Gileada. 

Jego pierwszy wlew remdesiviru odbył się w sobotę 4 kwietnia. „Moja gorączka spadła prawie natychmiast i poczułem się lepiej” - powiedział.

Po drugiej dawce w niedzielę Michalak powiedział, że odstawia tlen. Otrzymywał dwa kolejne napary remdesiviru i wyzdrowiał na tyle, że został wypisany ze szpitala we wtorek, 7 kwietnia.

„Remdesivir był cudem” - powiedział.

2. Polska misja zapoznana będzie także z innym leczeniem stosowanym w niektórych miejscach jakim jest lek przeciwmalaryczny hydroksychlorochina, który 6000 lekarzy z ponad 30 krajów oceniło jako najbardziej skuteczny przeciwko wirusowi. Sześćdziesiąt pięć procent amerykańskich lekarzy stwierdziło, że przepisałoby to członkom swojej rodziny, gdyby ktokolwiek zachorował na wirusa Wuhan, a 67 procent stwierdziło, że sami wezmą go w przypadku zarażenia.


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1032156,kontrofensywa-w-usa-hydroksychlorochina-jak-enola-gay


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1034959,skuteczna-kuracja-dr-anthonego-cardilla

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1035473,how-z-pak-could-slay-covid-19-dla-lekarzy-specjalistow


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1036227,wlochy-zatwierdzaja-eksperymentalny-izraelski-lek-do-leczenia-pacjentow-z-covid-19


3. Zapoznana będzie z obsługą testu „Game Changer” dla COVID-19



https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1031834,fda-zatwierdza-test-game-changer-dla-covid-19





....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (31)

Inne tematy w dziale Polityka