To i owo
Przez poznanie do poznania...
17 obserwujących
581 notek
232k odsłony
134 odsłony

Stephen Moore krytykuje Nancy Pelosi i kongresowych Demokratów za wydatki

Wykop Skomentuj2

Stephen Moore krytykuje Nancy Pelosi i kongresowych Demokratów za wydatki.

Zatrzymaj szaleństwo wydatków kongresowych

Zamknięcie gospodarki z powodu koronawirusa spłaszczyło wiele branż w całej Ameryce. Od linii lotniczych i producentów po szpitale, detalistów, producentów ropy i gazu oraz restauracje. Wiele z 30 milionów małych i dużych firm w kraju zgłosiło 30% zmniejszenie przychodów. Wśród rzezi jeden sektor gospodarki kwitnie jak nigdy dotąd w historii republiki: rząd Demokratów.

Kongres wydał już ponad 2 biliony USD na etapy: 1, 2, 3 i 3 1/2 pakietów pomocy koronawirusowej. Nieodpowiedzialny rachunek od House Speaker Nancy Pelosi podniósłby te wydatki do 5 bilionów dolarów, czyli ponad 4,71 biliona dolarów, które Kongres już zatwierdził.

Zbliżamy się do niezgłębionego budżetu federalnego w wysokości 10 bilionów dolarów, czyli więcej pieniędzy wydanych w ciągu jednego roku, skorygowanych o inflację, niż wydatki narodu na wojną o niepodległość, wojną domową, pierwszą wojną światową, drugą wojną światową, Wietnamem…..

Problem polega na tym, że Biały Dom uważa, że ​​większe wydatki zadłużenia wuja Sama będą „bodźcem” dla gospodarki i pomogą prezydentowi Donaldowi Trumpowi wygrać reelekcję. Administracja ogłosiła, że ​​w przygotowaniu jest kolejny pakiet 2 biliony dolarów, czwarty pakiet z pomocą dla państw, płatności dla osób fizycznych i wydatki na infrastrukturę - „kompromis”. To jest plan redystrybucyjny zabijający dobrobyt, a nie plan ożywienia gospodarczego, panie prezydencie.

Gdyby Trump i Republikanie w Kongresie zgodzili się na kolejny plan wydatków o wartości wielu miliardów dolarów w 2020 r. dług wzrósłby do najbardziej znaczącego poziomu w historii.

Czy Republikanie chcą, aby to była ich spuścizna?

Po uwzględnieniu wydatków państwowych i lokalnych rząd po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych zużyłby 52% naszego produktu krajowego brutto o wartości 20,4 bln USD. Rząd byłby bardziej znaczący niż cała produkcja każdego przedsiębiorstwa i każdego pracownika sektora prywatnego w Ameryce. Nawet „kompromis” GOP zbliżyłby nas do punktu krytycznego rządu, ponad 50% PKB. To nic innego jak droga do finansowej ruiny.

Wszystko, co tutaj robimy, to „stymulowanie” rządu i wypieranie prywatnych wydatków i inwestycji. Polityki, takie jak płacenie milionom ludzi (ponad 60% pracowników, według Kongresowego Urzędu Budżetowego) więcej pieniędzy, aby pozostać bez pracy niż wrócić do pracy, i płacenie stanom więcej pieniędzy, aby umożliwić im zamknięcie, będą hamować szybki powrotu do zdrowia.

Oferta większej ilości pieniędzy federalnych dla demokratycznych burmistrzów i gubernatorów umożliwia im zamknięcie działalności i wstrzymanie handlu, ponieważ federalni wypisują im czeki w wysokości 50 miliardów dolarów.

Jednym ze sposobów, by postawić Waszyngton w obliczu szybkich działań, jest zastanowienie się, co wydarzyło się podczas Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku.

Nawet u szczytu tego, co wielu w tamtym czasie nazywało „socjalistycznym Nowym Ładem” Franklina Roosevelta, wydatki rządowe nigdy nie przekroczyły 20% PKB.

Nancy Pelosi powiedział, że te czasy wymagają odpowiedzi „Rooseveltiana”, ale to, co robimy teraz, jest 2 1/2 razy większe od Nowego Ładu w stosunku do prywatnej gospodarki.

Rachunek wydatków w czwartym etapie zwiększyłby całkowite wydatki rządowe do prawie 80 000 USD na gospodarstwo domowe w USA lub o 20 000 USD więcej niż mediana dochodu na gospodarstwo domowe w 2019 r. wynosząca około 60 000 USD.

Gdyby wszystkie te wydatki rządowe były magicznym rozwiązaniem wszystkich naszych nieszczęść ekonomicznych, wszyscy bylibyśmy teraz bogaci, ale w jakiś sposób, pomimo całej rządowej „pomocy”, wszyscy czujemy się znacznie biedniejsi.

W ubiegłym tygodniu koalicja konserwatywnych liderów i organizacji pod hasłem „Save Our Country” podpisała list z prośbą do Białego Domu i Republikanów w Senacie o „powstrzymanie szaleństwa niekontrolowanych wydatków”.

List, podpisany przez kilkudziesięciu wybitnych konserwatystów, takich jak ekonomista Arthur Laffer, byli członkowie gabinetu Reagana Ed Meese i James C. Miller oraz były senator Jim DeMint, twierdzą, że „niekontrolowane wydatki rządowe to nowy wirus atakujący naszą gospodarkę.

Stephen Moore uważa, że sposobem na nałożenie dodatkowej opłaty za odzyskiwanie miejsc pracy byłoby zniesienie podatku od wynagrodzeń, aby każdy pracujący Amerykanin otrzymał natychmiast podwyżkę o 7,5% (a) wypłaty, a każda mała firma odnotowałaby obniżenie kosztów wynagrodzeń o równą kwotę zatrudnianie i pracy.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1051666,pomysl-stephena-moorea-na-ozywienie-gospodarki-usa

Senator Elizabeth Warren Demokratka z Massachusetts opublikowała tweeta w odpowiedzi na list „przestań wydawać”, że Republikanie, którzy chcą zatrzymać wydatki rządowe i dług, nie mają współczucia.

Ale wydatki rządowe nie są współczuciem, są nieefektywnym marnotrawstwem, i przyniosą efekt przeciwny do zamierzonego.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka