To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
646 notek
281k odsłon
74 odsłony

EBC rozszerza zakaz wypłaty dywidendy…

Wykop Skomentuj4

EBC rozszerza zakaz wypłaty dywidendy…

Europejski Bank Centralny przedłużył zalecenie bankom strefy euro, aby nie wypłacały dywidend do końca roku i pozwolił im dłużej wykorzystywać bufory kapitałowe i płynnościowe, aby pomóc im uporać się z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa .

EBC podał, że banki mogą wytrzymać drugą falę infekcji, ale wezwał władze do gotowości do interwencji i zapobieżenia krachowi kredytowemu, poprzez dokapitalizowanie...

Najwyższy organ nadzorczy strefy euro przedłużył zakaz wypłaty dywidend i odkupu akcji o trzy miesiące do 1 stycznia i zalecił bankom „zachowanie skrajnego umiaru” w zakresie premii.

W czwartym kwartale br. EBC dokona przeglądu decyzji.

EBC zezwolił również na przekroczenie wymaganego bufora płynności do końca przyszłego roku i łącznego wymogu kapitałowego na kolejny rok.

W „analizie wrażliwości” EBC stwierdził, że w swoim głównym scenariuszu gospodarczym, który zakłada środki ograniczające do połowy 2021 r., Banki odnotowałyby zmniejszenie łącznego współczynnika kapitału podstawowego Tier I o około 1,9 punktu procentowego do 12,6% do końca 2022.

Poważny scenariusz EBC, który przewiduje silny odrodzenie się infekcji koronawirusa, który zmniejszyłby ich kapitał z 5,7 punktu procentowego do 8,8% w tym samym okresie.

Zagrożenie dla gospodarki strefy euro związane z pandemią koronawirusa jeszcze się nie skończyło, powiedział La Repubblica członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta, dodając, że nie widzi potrzeby dokonywania jakichkolwiek zmian w ogromnym programie zakupu aktywów banku.

W obliczu największego załamania gospodarczego w żywej pamięci EBC kupuje dług w ramach programu pandemicznych zakupów awaryjnych (PEPP) w wysokości 1,35 bln euro i płaci bankom za pożyczanie gotówki, próbując chronić gospodarkę bloku przed skutkami koronawirusa .

„Dopóki nie będziemy pewni, że skutki kryzysu zostaną ponownie wchłonięte, będziemy musieli nadal zapewniać silny bodziec monetarny w celu utrwalenia ożywienia, a tym samym ponownego podniesienia poziomu inflacji” - powiedział.


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale