To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
679 notek
306k odsłon
330 odsłon

EBC może być zmuszony do wprowadzenia nowych środków stymulacyjnych

Wykop Skomentuj11

Europejski Bank Centralny może być zmuszony do wprowadzenia nowych środków stymulacyjnych....

 Europejski Bank Centralny może być zmuszony do wprowadzenia nowych środków stymulacyjnych w celu wsparcia nierównomiernego i niepewnego ożywienia w strefie euro i zbliżenia inflacji do celu 2%, powiedział w piątek polityk EBC Pablo Hernandez de Cos.

Europejski Bank Centralny udzielił bankom strefy euro ulgi o wartości 73 mld euro z kluczowego wymogu kapitałowego, aby pomóc im utrzymać przepływ kredytów w związku z pandemią koronawirusa.

115 banków bezpośrednio nadzorowanych przez EBC będzie mogło wyłączyć część swoich ekspozycji wobec banków centralnych, w tym depozyty, z kalkulacji wskaźnika dźwigni do czerwca przyszłego roku.

To wyłączenie podnosi zagregowany wskaźnik dźwigni o 5,36%, to jest o około 0,3 punktu procentowego, co stanowi około 73 miliardów euro w oparciu o najnowsze dostępne dane z końca marca.

Sytuacja ta spowodowała ciągłą potrzebę wysokiego stopnia akomodacji polityki pieniężnej, co z kolei wymaga niezakłóconego funkcjonowania bankowego kanału transmisji polityki pieniężnej.

Wskaźnik dźwigni, który wymaga od banków utrzymywania kapitału w wysokości 3% ich całkowitej ekspozycji, zacznie obowiązywać dopiero w lipcu, ale banki są już zobowiązane do jego ujawnienia.

Organ nadzoru bankowego EBC będzie musiał podjąć nową decyzję, jeśli chce przedłużyć ulgę poza koniec czerwca 2021 r., kiedy wskaźnik dźwigni stanie się wiążący.....

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka