To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
682 notki
308k odsłon
1030 odsłon

Plany dotyczące obstrukcji w Senacie USA…

Wykop Skomentuj31

Plany dotyczące obstrukcji w Senacie USA…

Donald Trump nominował sędzie Amy Coney Barrett na wakat w SCOTUSA.
Prezydent działa zgodnie z Konstytucją USA...Do Sądu Najwyższego, sędziego powołuje Prezydent za zgodą Senaty – wszystko...

Lider mniejszości w Senacie Demokrata Chuck Schumer (D-NY) uważa jednak, że znalazł sposób na obejście Republikanów w Senacie.

Senaccy Demokraci odmówiliby pojawienia się w czasie zatwierdzenia kandydatki, co oznacza, że ​​nie byłoby kworum lub minimalnej liczby senatorów do głosowania i prowadzenia oficjalnych spraw, poinformował Fox News.

Senacka Komisja Sądownicza potrzebuje dziewięciu członków, w tym dwóch z partii mniejszościowej, w tym przypadku Demokratów do stworzenia kworum. Do pełnego głosowania w Senacie musi być obecnych 51 senatorów.

Jeśli nie będzie dwóch Demokratów obecnych podczas głosowania Komisji Sądownictwa nad zatwierdzeniem Barretta 22 października, może to uniemożliwić nominację do pełnego Senatu.

Schumer dał jasno do zrozumienia w sobotę, że w Komisji nie będzie  kworum.

Chuck Schumer zapomniał, że na każdą strategię jest kontrstrategia! Myślę, że mój przodek o tym pamiętał tak jak i jego, kiedy byli „pasikonikami” pod Jerycho...

Aby pomysł Chuka obejść, Senat może głosować nad uchwałą o absolutorium, co oznacza, że ​​nominacja nie musi pochodzić od Komisji Sądownictwa. Lider większości w Senacie Mitch McConnell (R-KY) mógłby wówczas wezwać do głosowania na pełnym głosie. Komitet mógłby również głosować za zniesieniem wymogów kworum, co oznacza, że ​​Demokraci nie muszą być obecni….

W tej chwili jest 53 Republikanów, 45 Demokratów i 2 Niezależnych (którzy głosują obok Demokratów). Jeśli wszyscy 53 Republikanie się pojawią, Barrett zostanie potwierdzona. Jeśli trzej Republikanie, którzy obecnie poddają się kwarantannie z powodu koronawirusa Wuhan - Sens. Mike Lee (UT), Ron Johnson (WI) i Thom Tillis (NC) będą nieobecni, to potwierdzenie nie powiedzie się.

Jestem pewien, że wszyscy trzej będą w stanie zagłosować za potwierdzeniem, a Barrett będzie następnym sędzią Sądu Najwyższego....

Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka