To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
682 notki
308k odsłon
194 odsłony

Chińskie interesy rodziny Bidena - część trzecia

Wykop Skomentuj1


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1083491,giuliani-ujawnia-informacje-o-interesach-rodziny-bidena-z-komunistami-z-chrl

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1083567,chinskie-interesy-rodziny-bidena-czesc-druga


Breitbart donosi, że jeden z partnerów biznesowych Huntera Bidena przekazał e-maile rzekomo pokazujące, w jaki sposób Hunter Biden i jego współpracownicy pomogli chińskim urzędnikom z KPCh zabezpieczyć prywatne spotkania z Białym Domem (Obamy-Bidena).  

To pierwszy wspólnik biznesowy Huntera Bidena, który potwierdził, że Hunter wzbogacił się, handlując wpływami swojego ojca. E-maile nie są połączone z innymi e-mailami w centrum raportów New York Post.

Nowe e-maile szczegółowo opisują, w jaki sposób Hunter Biden i jego współpracownicy korzystali z dostępu do ojca Huntera, wiceprezydenta Joe Bidena, do organizowania prywatnych spotkań w Białym Domu dla klientów i inwestorów.

Według Breitbarta, Biden i jego wspólnicy zapewnili sobie „prywatne, nieoficjalne spotkanie” pomiędzy Joe Bidenem a delegacją chińskich inwestorów i przedstawicieli KPCh (Komunistyczna Partii Chin).

E-mail z 2011 roku podobno zawiera dyskusję na temat rozwijania relacji z „China Inc.” i „nowy nacisk na miękką dyplomację dla Chińczyków”.

E-maile zostały przekazane Peterowi Schweizerowi przez Bevana Cooneya, byłego wspólnika biznesowego Huntera Bidena, który obecnie siedzi za kratkami za program inwestycyjny dotyczący oszustw związanych z obligacjami. Cooney skontaktował się ze Schweizerem po przeczytaniu książki Schweizera Secret Empires, ujawniając, jak skorumpowani politycy nadużywają swojego urzędu, aby wzbogacić siebie i swoje rodziny.

 Breitbart mówi, że Cooney uważa, że ​​był „kozłem ofiarnym” w programie inwestycji w obligacje, a Hunter Biden i inny wspólnik, Devon Archer, niesprawiedliwie uniknęli odpowiedzialności za swoje zaangażowanie.

E-maile pokazują, jak kolesie z ekipy Huntera Biden prowadził interesy podczas administracji Obamy-Bidena. Współpracownicy ci starali się handlować relacjami Huntera Bidena z jego ojcem i Białym Domem Obamy-Biden oraz uzyskiwać do nich dostęp w celu generowania biznesu.

Na przykład 5 listopada 2011 r. jeden z kontaktów biznesowych Archera przesłał mu e-mail dający możliwość zdobycia „potencjalnie wyróżniających się nowych klientów”, pomagając w organizowaniu spotkań w Białym Domu dla grupy chińskich kierowników i urzędników państwowych. Grupą był China Entrepreneur Club (CEC), a delegacja składała się z chińskich miliarderów, lojalistów z Komunistycznej Partii Chin i co najmniej jednego „szanowanego dyplomaty” z Pekinu. Pomimo łagodnej nazwy CEC została nazwana „drugim ministerstwem spraw zagranicznych” Chińskiej Republiki Ludowej - komunistycznego rządu, który ściśle kontroluje większość firm w swoim kraju. CEC została założona w 2006 roku przez grupę biznesmenów i dyplomatów chińskiego rządu.

...

Hunter Biden i Devon Archer najwyraźniej dostarczyli go elitom przemysłowym związanym z Komunistyczną Partią Chin w ciągu dziesięciu dni.

...

Archiwa administracji Obamy-Bidena ujawniają, że ta chińska delegacja rzeczywiście odwiedziła Biały Dom 14 listopada 2011 r. i miała dostęp na wysokim szczeblu. Według dzienników gości Białego Domu delegacja liczyła około trzydziestu członków. Ale zapisy te przesłaniają też być może najważniejszy punkt dla delegacji chińskiej: spotkanie z samym wiceprezydentem Joe Bidenem.

...

Relacje nawiązane podczas tej wizyty mogły przynieść korzyści Hunterowi Bidenowi i Devonowi Archerowi. Dwa lata później pomogli oni w utworzeniu funduszu inwestycyjnego Bohai Harvest RST (BHR), finansowanego przez rząd chiński. Jedną z pierwszych dużych inwestycji portfelowych BHR była firma oferująca wspólne przejazdy, taka jak Uber, zwana Didi Dache - obecnie nazywana Didi Chuxing Technology Co. Holdings - firma macierzysta Lenovo, jednej z największych firm komputerowych na świecie. Liu jest byłym delegatem Komunistycznej Partii Chin i przewodniczącym delegacji CEC 2011 do Białego Domu.

Aby Twitter nie używał tej samej wymówki, mówiąc, że e-maile zostały zhakowane w celu ocenzurowania raportu, tak jak w przypadku raportu New York Post, Breitbart zauważa, że ​​e-maile zostały uzyskane po tym, jak Cooney dostarczył pisemne upoważnienie do dostępu do konta e-mail - - z hasłem podanym przez Cooney - oraz do publikacji materiału.

Twitter wykonał bezprecedensowy krok cenzurowania raportów New York Post, które podważają zaangażowanie Joe Bidena w zagraniczną działalność biznesową jego syna oraz stopień, w jakim Hunter Biden otrzymał wynagrodzenie za dostęp do swojego ojca.

Republikański Komitet Narodowy złożył w piątek skargę FEC w związku z widocznym wkładem rzeczowym Twittera w kampanię Biden.

Republikanie z senackiej komisji sądowniczej powiedzieli, że dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey zostanie wezwany do sądu przed komisją w celu złożenia w trybie natychmiastowym zeznań w sprawie decyzji firmy o ingerencji w wybory.


https://eu.desmoinesregister.com/story/news/elections/presidential/caucus/2019/10/13/joe-biden-hunter-donald-trump-impeachment-family-foreign-companies-ethics/3970703002/
....

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka