To i owo
Przez poznanie do poznania...
23 obserwujących
709 notek
337k odsłon
529 odsłon

Sędzia Barrett została zaprzysiężona

Wykop Skomentuj29

Senat głosował za przyjęciem sędziego Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego w poniedziałek wieczorem głosami 52-48. Wszyscy Demokraci głosowali przeciwko sędziemu Barrett, oprócz senator GOP Susan Collins (ME), która stoi w obliczu ciężkiej bitwy o reelekcję; Senator rządu stanu Alaska Lisa Murkowski głosowała za zatwierdzeniem sędziego Barrett po wysłuchaniu jej niezrównanych kwalifikacji.Demokraci dołożyli wszelkich starań, aby wykoleić potwierdzenie sędziego Barretta, ale dzięki regułom, które sami ustalili w 2013 roku, senaccy Republikanie mogli łatwo dać sędziemu Barrett łatwe potwierdzenie.

Senaccy Demokraci nazywali proces mianowania sędziego Barrett „bezprawnym” podczas jej wstąpienia w Senacie, ale senaccy Republikanie wypełnili swój obowiązek, obsadzając miejsce zwolnione przez nieżyjącą już sędzie Ruth Bader Ginsburg.

Demokraci w Senackiej Komisji Sądownictwa posunęli się nawet do bojkotu głosowania w komisji na sędziego Barrett, twierdząc, że Republikanie naruszają procedurę, ale regulamin Senatu pokazuje, że partia większościowa nie naruszyła żadnego precedensu ani zasad dotyczących wyboru sędziego Barrett bez obecności Demokratów.

Z punktu widzenia opinii publicznej amerykańscy wyborcy w przeważającej większości popierają potwierdzenie sędziego Barrett.https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1077587,sedzia-sadu-najwyzszego-ruth-bader-ginsburg-nie-zyje

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1077704,prezydent-donald-trump-zapelni-wakat-w-sadzie-najwyzszym-usa

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1079007,sedzia-amy-coney-barrett-jest-wyborem-trumpa-dla-scotusa

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1082873,plany-dotyczace-obstrukcji-w-senacie-usa...

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka