To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
746 notek
379k odsłon
3717 odsłon

Kilka uwag na temat wyborów w USA….

Wykop Skomentuj162

Kilka uwag na temat wyborów w USA….

Jaka jest sytuacja?

W kluczowych stanach wciąż jest wiele głosów do policzenia i być może mnóstwo sporów prawnych, aby rozwiązać bałagan.

Warto na podsumowanie kampanii wyborczej zadać kilka pytań:

Jak te wszystkie sondaże oficjalne podawane w wielkich mediach mogły być tak błędne? Przecież Joe Biden miał wygrać w cuglach przekraczając liczbę 300-400 głosów elektorskich, miał wygrać nawet w Teksasie? „Nasza waga daje nam Biden +15 w Teksasie."

 „Wtorek był straszną katastrofą dla Demokratów w Waszyngtonie” - stwierdził rano wpływowy biuletyn Politico Playbook.

Uważam, że sondaże nie pierwszy raz były błędne, a wyborcy zbyt wiele uwagi poświęcają sondażom, które błędnie przewidują.

Dlaczego wynik Donalda Trumpa mimo tak wysokiej frekwencji i mobilizacji Demokratów był dobry?

Donald Trump dotarł do nowych wyborców. Wielu z nich to biali mężczyźni z klasy robotniczej, którzy stanowią podstawę jego bazy. Ale było ich więcej ... Wielu Demokratów to boli.

Nienawiść do Trumpa posunęła się tak daleko, że obróciła się przeciwko nienawidzącym. Demokraci, którzy nienawidzą Trumpa, wygodnie odwracali się, gdy ich własna strona posunęła się za daleko, gdy gwałtowni protestujący wzywali do „rozbrojenia policji” lub gdy media głównego nurtu ujawniły swoje rażące uprzedzenia przeciwko Trumpowi. Założyli, że jeśli zwarli szeregi to pomoże im to pokonać Trumpa. W związku z tym rzadko mogli się zmusić do uznania go za człowieka, co jeszcze bardziej zaszkodziło ich wiarygodności.

" Wielu rozsądnych ludzi naprawdę wierzy, że Trump jest zagrożeniem dla Ameryki, dla norm demokratycznych, dla poczucia przyzwoitości i dla przyszłości USA." - tak piszą media...

Połączenie pogardy dla Trumpa i przekonania o własnej nieomylności zaślepiło wielu Demokratów na różne poglądy i różnych ludzi. Spojrzeli na sondaże i doszli do wniosku, że mogą odnieść łatwe zwycięstwo bez szukania wyborców.

 Kto chce szukać wyborców, kiedy nie musi?

Elektorat Demokratów, jest całkowicie zdezorientowany, że tak wielu Amerykanów zagłosowało na tego człowieka. Niech to będzie lekcją dla Demokratów, brak pokory zawsze osłabia wynik…

Demokraci powinni przestać zachowywać się tak, jakby każdy, kto nie zagłosuje tak jak oni, jest rasistą, bigotem, głupcem lub ignorantem.

Kij ma zawsze dwa końce, tak jak nienawidzący Trumpa są zniesmaczeni Trumpem, tak wielu wyborców Trumpa jest zniesmaczonych tymi, którzy go nienawidzą. Wszyscy ci wyborcy widzą nietolerancję po ich stronie, duszącą kulturę współistnienia, ciągłe ataki na policję i oczernianie Ameryki jako kraju niedemokratycznego, systemowo rasistowskiego. To ironiczne, że jednym z powodów, dla których sondaże były tak błędne, jest to, że wielu wyborców Trumpa bało się przyznać do wierności, aby ich nie wykluczono.

Co nam to mówi o dzisiejszej lewicowej nietolerancji lub stanie wolności słowa w USA?

Kolejna ironia losu to: jeśli Joe Biden odniesie zwycięstwo, będzie to prawie gwarantować brak jakichkolwiek poszukiwań wyborców i powstanie jeszcze większy murów i podziałów w USA.

Gdzie się podziały fundamentalne amerykańskie wartości wolności prasy, rzetelności dziennikarskiej i faktów naukowych?

Zamiast tego niewygodne prawdy nazywa się „fałszywymi wiadomościami” lub wybierany jest antyintelektualizm zamiast prawdy. Uważam, że w USA Demokratów wolność słowa nie daje pozwolenia na wypowiedzenie niewygodnej prawdy….

Zawiodły w tych wyborach grupy związane ze środowiskiem Konserwatystów.

Konserwatyści są wściekli na Foxa (Fox News) utracił zaufanie wielu z nich. Widać to w mediach społecznościowych i w komunikatach czytelników. Uciszanie Newta na temat Sorosa, debata Chrisa Wallace'a, straszne sondaże i okropne wezwania Demokratów zatrudnionych do kierowania biurem decyzyjnym są wysoko na liście skarg byłych fanów.

Fox musi dokładnie przemyśleć swój kierunek i dotrzeć do lojalnej publiczności lub pójść drogą Drudge'a?

Zawiedli także Republikańscy członkowie Komisji ds. Debat Prezydenckich. Wielu uważa, że zostali skorumpowani, tak twierdzi wielu konserwatystów.

Liczone ponownie są głosy wyborców, będą sprawy w Sądzie Najwyższym

https://twitter.com/SteveFarleyAZ/status/1324179242205081600


https://townhall.com/tipsheet/bethbaumann/2020/11/04/usps-whistleblower-in-michigan-claims-higher-ups-were-engaging-in-voter-fraud-n2579501Donald Trump twierdzi, że „chcą mu ukraść zwycięstwo wyborcze”… 

Ma rację?....

.....


Wykop Skomentuj162
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka