To i owo
Przez poznanie do poznania...
30 obserwujących
818 notek
446k odsłon
  812   1

Kevin McCarthy składa wniosek o potępienie Waters

Kevin McCarthy składa wniosek o potępienie Waters


image


Ma moje moralne poparcie.

Jest uprzywilejowany, co oznacza, że ​​Izba Reprezentantów USA musi nad nim głosować.

Demokraci z Kongresu mają poważny problem z przewodniczącą Komisji House Financial Services Maxine Waters (D-CA) i jej „konfrontacyjnymi” komentarzami w Minnesocie w weekend.

https://www.salon24.pl/u/jedrzejewski/1127826,usa-przestaje-rzadzic-prawo-zaczynaja-terror-i-strach

Choć opinia kongresmenki nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o sprawę ale to podżeganie przeciwko USA.

Przywódca mniejszości parlamentarnej Republikanin (Trumpista) Kevin McCarthy wzywa przywódców Demokratów do podjęcia działań w celu ukarania Waters.

 McCarthy planuje wprowadzić rezolucję potępiającą Waters. Cenzura jest jednym z trzech formalnych sposobów dyscyplinowania w Izbie,  między naganą a wydaleniem.

W swojej historii Izba Reprezentantów za podobne i inne działania skrytykowała tylko 23 członków. Ostatnim był były Charlie Rangel w 2010 roku za szereg wykroczeń, od uchylania się od płacenia podatków po niewłaściwe wykorzystanie oficjalnych zasobów Kongresu.

Co będzie?

Jeśli partia mniejszościowa miałaby sporządzić „polityczne” wotum nieufności, Demokraci mogą przystąpić do „przedstawienia” rezolucji lub nawet „odesłać” ją do komisji.

 Fox informuje, że wielu Demokratów jest wściekłych na Waters, jest zaniepokojonych optyką potencjalnej przemocy związanej z nią i ogólnie z Demokratami.

Foxowi powiedziano, że niektórzy Demokraci mogliby faktycznie poprzeć to, co jeden z prawodawców określił jako „rozsądnie sformułowaną” rezolucję wotum nieufności w celu udzielenia nagany Waters.

Ponadto głosowanie za ukaraniem Waters może być dobre dla niektórych Demokratów z okręgów, w których toczy się kampania wyborcza.

 Tak więc wotum nieufności McCarthy'ego może w rzeczywistości mieć poparcie?

Może Izba Reprezentantów odbierze jej przewodnictwo w Komisji ds. Usług Finansowych Izby? 


....

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka