To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1114 notek
737k odsłon
  2288   3

Arytmetyka wojenna Rosji nie zgadza się?

Czy Putin się przeliczył?

Arytmetyka wojenna Rosji nie zgadza się?

imageNajpierw odnotowano braki dotyczące zaopatrzenia. Za mało było paliwa, sprzętu, stary zniszczony sort mundurowy, przeterminowane racje żywnościowe.

Na papierze było a w magazynach niekoniecznie?

Pożary i ukraińskie ataki na logistykę pozwoliły bilans wyprowadzić na zero.

Gorzej z żołnierzami.

Rosja rozpoczęła wojnę z około 120 batalionowymi grupami taktycznymi (BTG). W pełnej sile BTG będzie liczyło około 600-800 ludzi.

Ale czy tak było?

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że rosyjskie BTG nie weszły do ​​wojny z pełną mocą, a obecnie są w stanie niepełnym.

Co więcej, ze 120 nadal istnieje tylko około 100 BTG.

Te siły miały od początku wojny zmieniane cele i zadania.

Najpierw zajęcie Ukrainy i 4xD:

- demilitaryzacja (rozbrojenie Ukrainy, zakaz  wstępu do NATO),

- denazyfikacja (z pokazowymi procesami dla członków pułku Azow, aresztowanie prezydenta Zełeńskiego i członków rządu i ich proces),

- deregionalizacja (podział Ukrainy na regiony, każdy region miał mieć prawo veta),

- demokratyzacja ( prezydent Wiktor Janukowicz miał dokończyć przerwaną kadencję,. miał przeprowadzić proces uchwalania nowej demokratycznej konstytucji). Ukraina miała być całkowicie zależna od Rosji ale nie na garnuszku Rosji.

Teraz zajęcie Donbasu i odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego

 A reszta jak u Szekspira niech pozostanie milczeniem.

Po bitwie pod Kijowem działania Ukrainy pokazują, że nie zamierza ona fizycznie najeżdżać Rosji (choć może użyć ataków powietrznych, rakietowych i sił specjalnych na kluczowe aktywa).

Kampania Rosjan wokół Charkowa nie miała innego celu, jak związanie pewnej liczby jednostek ukraińskich kosztem związania większej liczby jednostek rosyjskich.

 Nigdy nie było żadnego niebezpieczeństwa, że ​​siły rosyjskie zdołają wygenerować siłę bojową do zajęcia dużego miasta, a posiadany przez Rosjan obwód wymagał znacznie większej liczby żołnierzy niż potrzeby obrońców. Sprytnym posunięciem byłoby zrezygnowanie przez Rosję z operacji wymierzonej w Charków, odtworzenie tych jednostek i włączenie ich do kampanii w Donbasie, gdzie mogłyby coś zmienić.

Od pewnego czasu widzimy krawędź utraty woli ze strony armii rosyjskiej. Pojawiło się wiele doniesień o odmowach walki i nieautoryzowanych wycofaniach.

Prawdopodobnie to zaczyna się na północ od Charkowa?

Ukraińcy przeznaczyli ludzi i środki na kontrofensywę, aby odeprzeć rosyjską artylerię z Charkowa. Z drugiej strony Rosjanie stoją na froncie o niskim priorytecie choć zużywają środki pola walki potrzebne w innych miejscach.

Ofensywa Ukraińska na Kupiańsk może odciąć lub utrudnić zaopatrzenie wojsk rosyjski na północnym obszarze Donbasu.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1224126,czy-general-gierasimow-chce-zostac-gierojem

Jeśli wojska nie skończą z planowanym odwrotem na tyły, jeśli nie z innego powodu niż skrócenie linii obrony, może być trudno je powstrzymać.

Jeśli ten ruch Rosjan będzie kontynuowany, w ciągu najbliższego tygodnia Ukraina usunie rosyjskie wojska z całej Ukrainy, może z wyjątkiem Donbasu.

 Co to znaczy?

Jeśli jest to świadoma decyzja o porzuceniu operacji na innych frontach w celu wykorzystania tych oddziałów dla większego efektu w Donbasu. Jest to sygnał, że cele wojenne Rosji zostały zredukowane do aneksji Donbasu.

Będą także podejmowane próby negocjacji przez kraje UE lub Watykan?

Stawiam na Francję bo do Niemiec Ukraina nie ma zaufania.

Rosyjskie jednostki, które toczyły ciężkie walki przez prawie 90 dni, zaczynają teraz odczuwają ciężar zachodniego uzbrojenia, morale jest niskie zaczynają podejmować własne decyzje. Żołnierz rozmawiają i są gotowi wypowiedzieć posłuszeństwo. Zakładam, że pierwszą ofiarą tej sytuacji staną się Kadyrowcy i oficerowie którzy nie posłuchają żołnierzy?

To trochę powtórka z 1918 roku, podobne doświadczenie przeżyła armii niemieckiej w 1918 roku. To zacznie się już na początku czerwca.


............................................................................................................................

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka