To i owo
Przez poznanie do poznania...
46 obserwujących
1213 notek
809k odsłon
  2372   7

Niespotykane męstwo w Mariupolu

Mariupol poddaje się armii rosyjskiej po heroicznym 82-dniowym oblężeniu

Niespotykane męstwo w Mariupolu


Poddał się ukraiński garnizon wciąż utrzymujący się w ogromnej hucie żelaza i stali Azowstal w Mariupolu.

Moskwa nazwała obrońców„nacjonalistami”, „zagranicznymi najemnikami” i „bandytami” mieli  stanąć przed „sądem wojskowym”.

Te obelgi były za to, że Mariupol opierał się rosyjskim atakom, a około 20 rosyjskich batalionowych grup taktycznych (BTG), desperacko potrzebnych do innych operacji, ugrzęzło w walkach ulicznych. największego oblężenia miasta od czasów II wojny światowej.

Po prawie trzymiesięcznym oblężeniu garnizon został wepchnięty do sieci tuneli i schronów zbudowanych tak, aby wytrzymać atak nuklearny. Byli odcięci, brakowało im żywności i amunicji, nie mieli już środków na leczenie rannych.

Operacje i amputacje prowadzono bez znieczulenia i antybiotyków.

Prezydent Zełeński podjoł kilka prób wynegocjowania wyjścia. Turcy, Czerwony Krzyż i Watykan próbowali wynegocjować bezpieczny przejazd z gwarancją internowania do końca wojny, ale bezskutecznie.

Wreszcie waga rannych towarzyszy i brak środków do oporu oraz prośby rządu Ukrainy doprowadziły do poddania się Rosjanom.

Mieli być wymienieni za Rosjan wziętych do niewoli – tak ustalono.

Już teraz przygotowywane są grunty pod zerwanie umowy o wymianie więźniów. Rosyjski Komitet Śledczy powiedział, że będzie przesłuchiwać żołnierzy Azowa „którzy się poddali” .

 Przewodniczący Dumy Wiaczesław Wołodin mówi, że członkowie Batalionu Azowskiego to zbrodniarze wojenni.

 Rosyjski parlament rozważy wprowadzenie zakazu wymiany jeńców wojennych Azowa na schwytanych żołnierzy rosyjskich, poinformowała rosyjska państwowa RIA Nowosti.

26 maja rosyjski Sąd Najwyższy ma rozważyć uznanie pułku azowskiego za organizację terrorystyczną.

Są rozbieżności informacyjne rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow twierdzi, że stalowe bojowniki Azowstalu w Mariupolu będą traktowane humanitarnie, wezwania do ich egzekucji z Dumy sugerują inaczej.

 Jest niewielka szansa, że ​​którykolwiek z żołnierzy, którzy się poddali, przeżyje to doświadczenie.

Mariupol kosztowały Rosjan za dużo czasu i ofiar. Mężczyźni trzymający Mariupola zrobili wszystko, czego można było oczekiwać. To Oni odwrócić losy wojny na południu Ukrainy, trzymając w szachu 20 000 żołnierzy wroga, czyli jedną szóstą wszystkich rosyjskich żołnierzy na Ukrainie, przez ponad miesiąc.

Rosyjskie jednostki uwolnione w wyniku tej kapitulacji poniosły ciężkie straty i będą potrzebowały długiego okresu odbudowy, aby odzyskać skuteczność bojową.

Na marginesie jest epickie wydarzenie ...pięciu ochotników przed kapitulacją wyrwało się z Mariupola. Zapewne o Nich ktoś kiedyś w Hollywood nakręci film.

Uri, Nat, Alex, Ben, Tymofi w nocy opuścili kanałem ściekowym Awostal przy porcie przedostali się przez dwa pierścienie Rosjan. Dotarli do ośrodka letniskowego, przejęli rosyjską ciężarówkę od pijanych, upalonych Kadyrowców i pojechali w kierunku Zaporoża. Jechali nocą a w dzień maskowali pojazd. W pobliżu linii frontu sytuacja była napięta dwie osoby zostały ranne. Panika Rosjan spowodowała, że dwa oddziały rosyjskie wzajemnie się ostrzelały. Co ułatwiło przekroczenie luźnej linii frontu......

Lubię to! Skomentuj120 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka