To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1248 notek
834k odsłony
  174   1

Amazon zwalnia…

Amazon zwalnia…

Zwolnienia mogą objąć 10 000 pracowników, są następstwem redukcji zatrudnienia w innych firmach technologicznych.

Dyrektor generalny Amazona Andy Jassy, prowadzi cięcia kosztów.

Amazon zaczął zwolnienia od kontraktorów pracujących przy rekrutacji, którzy w ciągu ostatnich kilku tygodni zostali poinformowani, że ich zadania się kończą. Dodatkowe planowane zwolnienia w Amazon dotyczą jego pełnoetatowych pracowników.

Z przeglądu kosztów wynika, że firma może zaoszczędzić powyżej 5 miliardów USD….

Liczba zwolnień może się zmienić, a cięcia są dokonywane jako decyzje zespołowe.

Z planu wynika, że cięcia obejmowałyby około 3% personelu korporacyjnego Amazon i mniej niż 1% globalnej siły roboczej, która przekroczyła 1,5 miliona osób na koniec września, w tym setki tysięcy pracowników w magazynach.

W magazynach wdrażane są nowe metody zarzadzania i pracy.

Wiele firm technologicznych zmniejszyło zatrudnienie w miarę pogarszania się stanu gospodarki.

W zeszłym tygodniu Meta Platforms Inc., spółka macierzysta Facebooka, poinformowała, że zwolni ponad 11 000 pracowników, czyli 13% personelu, zwiększając zwolnienia w Lyft Inc., firmie płatniczej Stripe Inc. i innych firmach technologicznych.

Już w październiku Amazon zamroził zatrudnienie w całym dziale detalicznym. Przeniósł pracowników z niektórych zespołów do bardziej dochodowych obszarów i zamknął różne zespoły. Zatrudnienie na koniec września spadło o około 78 tys. pracowników w stosunku do poziomu z pierwszego kwartału tego roku.

Zwolnienia kontrastują z ogromną ekspansją firmy w czasie pandemii. Od końca 2019 r. do końca 2021 r. Amazon zatrudnił ponad 800 000 pracowników, głównie w setkach magazynów, ponieważ starał się nadążyć za gwałtownym wzrostem zamówień online.

Na marginesie: nie mam pojęcia, jak Amazon Prime może nadal oferować bezpłatną wysyłkę przedmiotów, które kupuję za mniej niż 10 USD?...

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka