catrw catrw
609
BLOG

Niemcy inwestują 9 mld euro w zielony wodór

catrw catrw Innowacje Obserwuj temat Obserwuj notkę 29

Niemcy inwestują 9 mld euro w zielony wodór

Wielu inwestorów dostało ofertę i szczegółowy raport dotyczący niemieckich wodorowych inwestycji..

…Nie ma lepszego czasu niż teraz, aby być częścią megatrendu wodoru. Teraz inwestują z wiatrem w plecy ze strony rządu. I to nie tylko z wiatrem w plecy ze strony niemieckiego rządu.

Ale z wieloma miliardami państwowymi pochodzącymi z całej Unii Europejskiej… Niemiecka i europejska produkcja wodoru jest w zasadzie na poziomie zerowym.

Ten rynek musi wzrosnąć 60-krotnie. Według różnych badań w Europie istnieją elektrownie wodorowe, które wytwarzają 1,75 gigawatów.

Ale UE chce zainstalować w moc 2030 gigawatów zielonego wodoru...

 Potrzeba ponad 60 razy więcej elektrolizerów do wyprodukowania wodoru, aby plan Ursuli von der Leyen zadziałał.

I oczywiście ta inicjatywa wodorowa nie jest pustymi słowami. Już w 2023 r. rządy w Strasburgu, Berlinie, Paryżu i Londynie będą musiały być oceniane na podstawie tego, jak szybko zostanie zerwana zależność od gazu Putina.

Według ministra gospodarki Habecka ta zależność powinna się skończyć już w połowie lata 2024 r.  Oznacza to, że rok 2023 będzie rokiem wodorowym. Ponieważ zegar tyka.

Więc kto teraz rozumie, że wyłania się tu nowa branża ... Każdy, kto teraz rozumie, ile pieniędzy trzeba wpompować w ten mini-przemysł w nowym roku 2023 ...

Ponieważ nigdzie nie jest tak łatwo inwestować, jak przy pomocy państwowych pieniędzy.

Ale oczywiście, nawet w boomie wodorowym, kto pierwszy, ten lepszy.

Ponieważ początkowe zyski w megatrendzie są zawsze najbardziej obfite.

Jak znam życie… pojawią się wielcy inwestorzy i spekulanci w nowym boomie wodorowym.

Już widać Siemensa, Boscha nową spółkę zależną Thyssen Nucera może i Orlen…

Nie są to jeszcze jednak gracze na rynku czystego wodoru...

Na tym rynku jest dwóch dominatorów.


Nel ASA to firma z Norwegii, która jest już jednym z pionierów przemysłu wodorowego i tym samym zajmuje wiodącą pozycję. NEL ASA zobowiązała się do obniżenia ceny zielonego wodoru za kilogram do 1,50 USD do 2025 roku. Aby to osiągnąć, NEL intensywnie inwestuje i zaakceptował ujemny wynik operacyjny w zeszłym roku. Jest to jednak konieczne, aby utrzymać rolę lidera. Oprócz stacji H2, których liczba ma wzrosnąć o 30 procent do 2030 r., planowane są również rozwiązania w zakresie tankowania pociągów i promów. W przypadku ciężarówek zasięg z jednym tankowaniem wynosi już 1000 km.

Ballard Power z Kanady choć ma kłopoty ma swoją obiecującą technologię. Strategiczne partnerstwo z MAHLE w celu opracowania silników ogniw paliwowych dla europejskiego rynku pojazdów użytkowych przyniosło firmie wielki sukces. Ważne jest również wprowadzenie na rynek nowego silnika o mocy 200 kW do zastosowań morskich.Walka o przywództwo technologiczne w technologii wodorowej nie została jeszcze rozstrzygnięta....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie