catrw catrw
7666
BLOG

Świat pod wrażeniem młodzieżowej reprezentacji Polski

catrw catrw Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 31

Świat pod wrażeniem młodzieżowej reprezentacji Polski

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-12763409/Israel-Poland-21-players-minute-silence-uefa.html


https://twitter.com/i/status/1725585879928906020Media w USA i Izraelu kilka razy puściły migawkę ze spotkania w Łodzi.

Był imponujący komunikat Polska i Izrael przeciwstawiają się Europejskiemu Związkowi Piłki Nożnej i organizują minutę ciszy dla 10/7....

Amerykańskie media zakomunikowały, że Unia Europejskich Związków Piłkarskich jest organem zarządzającym stowarzyszeń piłkarskich w Europie, które odmówiły zgody na uczczenie minutą ciszy ofiar terroryzmu w Izraelu.

Drużyny piłkarskie Izraela i Polski zdecydowały się więc na zorganizowanie jednego z nich – odmawiając gry w pierwszej minucie meczu.

Polska rządzi!

Odmowa UEFA uczczenia minutą ciszy ofiar ataków Hamasu w Izraelu 7 października zmusiła piłkarzy do okazania szacunku podczas piątkowego meczu U-21.

Młodzieżowa reprezentacja Polski gościła w Łodzi Izrael i obie drużyny postanowiły uczcić minutę pamięci zaraz po gwizdku sygnalizującym rozpoczęcie meczu.

Moment refleksji związany jest z atakami w Izraelu przeprowadzonymi przez grupę terrorystyczną Hamas, kiedy to przełamali zmilitaryzowaną granicę Gazy, zabijając około 1200 osób, w większości cywilów, i biorąc około 240 zakładników, według izraelskich urzędników.

 Pod wieloma względami ta demonstracja siły moralnej znacznie przewyższa wpływ autoryzowanej chwili ciszy, która często wydaje się pro forma. Fakt, że zawodnicy – a w tym przypadku młodzi gracze, którzy mają najwięcej do zaryzykowania – przeciwstawiają się bardziej cynicznym i politycznie wyrachowanym dyrektorom, stanowi potężny argument przeciwko tłumowi zwolenników moralnej równoważności i dyrektorom, którzy są zbyt zblazowani i samolubni, aby stanąć w obronie tego, co słuszne.

Obie grupy zawodników stały w milczeniu, gdy sędzia rozpoczął grę i przez pierwszą minutę meczu nie doszło do żadnej akcji, podczas gdy wszyscy na stadionie obserwowali moment szacunku.

Zawodnicy pozostali na swoich pozycjach formacyjnych, zamiast spotykać się, jak to zwykle bywa z przedmeczowymi hołdami, a wokół boiska panowała cisza.

Sędziowie meczowi również cierpliwie czekali obok zawodników, którzy pozostali praktycznie nieruchomo przez całą minutę ciszy.

UEFA i inne organy zarządzające piłką nożną musiały w ostatnich tygodniach zrównoważyć podejmowanie decyzji politycznych ze sportem, ponieważ wojna na Bliskim Wschodzie nadal się pogarsza.

Europejska federacja piłkarska podobno odmówiła zgody na minutę ciszy przed meczem, co wywołało niezwykłe widowisko....


catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport