catrw catrw
1071
BLOG

Ciekawa operacja sił specjalnych Ukrainy

catrw catrw Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 55

Ciekawa operacja sił specjalnych Ukrainy

Na terenie Rosji funkcjonują ukraińskie grupy specjalne, których celem jest sabotaż ale także likwidacja rosyjskich zbrodniarzy. Death commando.....

Służba wywiadu wojskowego Ukrainy publicznie zidentyfikowała 31 rosyjskich pilotów bombowców strategicznych wykonujących misje uderzeniowe na ukraińskie miasta.

Ukraina zabija rosyjskich oficerów odpowiedzialnych za ataki rakietowe na Ukrainę w miejscach oddalonych od strefy walk na obiekty cywilne. W lutym 2024 r. major Oleg Siergiejewicz Stegaczow został zastrzelony w Engels, gdzie znajdowała się główna baza lotnicza bombowców Tu-95. W lipcu 2023 r. oficer rosyjskiej marynarki wojennej i były dowódca okrętu podwodnego Stanisław Rżycki został wielokrotnie postrzelony podczas porannego biegu. Został zabity w miejscu, którego nie objęły kamery monitoringu. Rżycki wcześniej dowodził okrętem podwodnym Krasnodar klasy Kilo z napędem spalinowo-elektrycznym stacjonującym w Sewastopolu. Pod jego dowództwem Krasnodar często wystrzeliwał pociski Kaliber przeciwko ukraińskim skupiskom ludności.

Śledczy i analitycy Wywiadu Obronnego Ukrainy (DIU) zidentyfikowali nazwiska rosyjskich pilotów, którzy przeprowadzali ataki na Ukrainę z samolotów Tu-95MS i Tu-160. Na liście znajduje się 29 osób, a w kwietniu zginęło kolejnych dwóch rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

"Zidentyfikowano personel jednostek dowodzenia i kontroli 22 Dywizji Lotnictwa Ciężkich Bombowców Oddziału Lotnictwa Dalekiego Zasięgu Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej (Jednostka Wojskowa 06987, stacjonująca na lotnisku Engels, obwód saratowski, Federacja Rosyjska), zaangażowany w ataki rakietowe na infrastrukturę cywilną na Ukrainie".

DIU zaznaczyło, że 22 Dywizja Lotnictwa Bombowego obejmuje 121 i 52 pułk lotnictwa bombowego.

121. to Jednostka Wojskowa 85927, stacjonująca na lotnisku Engels w obwodzie saratowskim w Federacji Rosyjskiej, obsługująca bombowce strategiczne Tu-95MS i Tu-160; natomiast 52. to Jednostka Wojskowa 33310, stacjonująca na lotnisku Szajkowka w obwodzie kałuskim w Federacji Rosyjskiej, obsługująca bombowce dalekiego zasięgu Tu-22M3.

DIU podkreśla, że zidentyfikował personel dywizji bezpośrednio zaangażowany w planowanie, organizację i przeprowadzanie uderzeń rakietowych na terytorium Ukrainy przy użyciu pocisków manewrujących wystrzeliwanych z powietrza Ch-22/Ch-32 (Tu-22M3) i Ch-101/Ch-555/Ch-55 (Tu-95MS/Tu-160).

"Piloci ci są odpowiedzialni za liczne ofiary i zniszczenia na Ukrainie w wyniku zbrodniczego terroru rakietowego, który prowadzą z terytorium Federacji Rosyjskiej" – czytamy w oświadczeniu.

DIU opublikowało również listę zidentyfikowanych rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

Poinformowano, że 19 kwietnia zginęło dwóch kolejnych rosyjskich pilotów, którzy przeprowadzali ataki na Ukrainę, gdy zestrzelono rosyjski bombowiec strategiczny Tu-22M3. Konkretnie zginęli wówczas kapitan Andriej Kononow (35 lat), zastępca dowódcy samolotu Tu-22M3, oraz Andriej Gruszanin (25 lat), oficer nawigacyjny sekcji lotniczej.

"Za każdą zbrodnię wojenną popełnioną przeciwko Ukrainie czeka was sprawiedliwa kara" – podsumował DIU.


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka