catrw catrw
280
BLOG

Finezyjne szkolenie ukraińskich pilotów - Wild Weasel

catrw catrw Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

Finezyjne szkolenie ukraińskich pilotów - Wild Weasel


Według kilku doniesień Siły Powietrzne Ukrainy rozpoczęły misje Wild Weasel (dzikie łasice), aby neutralizować, stłumić rosyjski radar obrony powietrznej.

Taktyka ta wymaga, aby pilot drażnił stanowisko rakiety ziemia-powietrze, aby odblokować radar kierowania ogniem. Gdy radar namierza, oświetla samolot, jest on łączony z pociskiem AGM-88 HARM, który namierza sygnał radaru. Jeśli radar wyłączy emisje, HARM nadal leci do ostatniej znanej lokalizacji emitera. Jest to walka typu "chwyć go za jaja, dźgnij go w twarz" (lotnicza Krav-maga), która wymaga nerwów ze stali.

Aby efektywnie wykorzystać F-16, które otrzymają w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy, Ukraińcy muszą opanować misję SEAD/DEAD polegającą na otwarciu przestrzeni manewrowej. Aby to zrobić, musisz wyeliminować radar dozorowania wroga i systemy obrony powietrznej. Rosjanie nigdy nie zadali sobie trudu, aby rozwinąć doktrynę taką jak SEAD/DEAD, w wyniku czego nigdy nie udało im się ustanowić przewagi powietrznej nad polem bitwy. W rzeczywistości stracili kilka cennych samolotów głęboko nad terytorium Rosji.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1353939,pomyla-rosjan-czy-superoperacja-ukraincow

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1362882,udana-gra-ukraincow-przeciwko-rosyjskim-silom-powietrznym

Jeśli ten raport jest dokładny, to jest to doskonały znak, że kolejny związek z sowiecką przeszłością Ukrainy został zerwany. 

https://twitter.com/i/status/1773304269766029576....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka