catrw catrw
4260
BLOG

Domyślam się co będzie latem na Ukrainie

catrw catrw Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 112


W skrócie, po rosyjskiej letniej ofensywie nastąpi ukraińska ofensywa.

Tym razem Ukraińcy będą mogli atakować rosyjskie wojska i sprzęt w miejscach koncentracji, zamiast czekać na przekroczenie granicy. Co utrudni Rosjanom działania.

Ukraina do tej pory nie atakowała transformatory elektryczne dla rosyjskich kolei (zapewne doktryna Sullivana)... jedna magistrala kolejowa to cała logistyka Rosjan i pomyśleć, że Ukraińcy mogą ją wyłączyć na kilka miesięcy?

 Poprawia się ukraiński system wczesnego ostrzegania. Szwecja przekaże Ukrainie dwa samoloty ASC 890 AEW&C - wynika z ogłoszonego pakietu pomocowego.

https://breakingdefense.com/2024/05/in-first-sweden-to-supply-asc-890-surveillance-aircraft-to-ukraine-rolls-out-largest-aid-package/


To będzie przełom, jakiego nie było jeszcze w żadnym innym systemie broni. Zapewni wczesne ostrzeganie przed rosyjskimi atakami powietrznymi i rakietowymi oraz będzie służyć jako powietrzne stanowisko dowodzenia do koordynowania ukraińskich samolotów przeciwko tym zagrożeniom. Chciałbym, żeby Polska miała taki system.Nie wiem gdzie Ukraińcy uderzą i jakie będą cele tej ofensywy i jej możliwości?

Ale generał Ołeksandr Syrski jest w trakcie gruntownej reorganizacji ukraińskiej armii. Aż 60% oficerów sztabowych Sztabu Generalnego trafi do jednostek bojowych. Zmniejszyło to wielkość centrali i sprawi, że więcej będzie robione szybciej.

Dobrze zostało to przyjęte w korpusie oficerskim, poprawiło to postrzeganie równości w korpusie oficerskim. Oficerowie idący do jednostek bojowych przynoszą ze sobą doświadczenie sztabowe i zwiększają możliwości tych jednostek. Syrski  również tworzy dowództwo dronów, które będzie zarządzać pozyskiwaniem i taktycznym wykorzystaniem systemów bezzałogowych oraz szkoleniem operatorów. 


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka