To i owo
Przez poznanie do poznania...
16 obserwujących
541 notek
209k odsłon
344 odsłony

Mogą być trzecie wybory w tym roku w Izraelu?

Wykop Skomentuj2

Mogą być trzecie wybory w tym roku w Izraelu?

Zawsze wszystko w ręku Boga Ojca….

Sytuacja na scenie politycznej Izraela jest patowa. Blok Netanyahu nie ma na razie 61-osobowej większości ale może ją mieć….Likud podobnie jak PiS zawsze w sondażach jest niedoszacowany.

image

Z domeny RosneraZ sondaży wynika, że co najmniej 1 na 5 Izraelczyków podejmuje decyzję w dniu wyborów (czyli jutro we wtorek). Społeczeństwo jest zmęczone polityką i wyborami, co może mieć wpływ na niższą frekwencję. Tylko zawsze można liczyć na wysoką frekwencję u sojuszników Likud, wyborców Charedi (pobożnych Żydów) utrzymujących frekwencje powyżej 70%…

Wybory to plebiscyt za i przeciw Netanyahu


Wykres poparcia dla partii

image

Z domeny Rosnera

We wtorkową noc będzie wiadomo:

1. Czy obóz pro-Netanyahu uzyska więcej niż 61 miejsc na 120?

2. Która z dwóch głównych partii ma więcej miejsc (Likud, Niebiesko&Biali)?

3. Który z dwóch głównych pretendentów zbuduje koalicję większościową w Knesecie (Netanyahu czy Gantz)?

Zwycięski wynik wyborów będzie ustalony na podstawie kilkuset głosów.Środa rano:

Scenariusz 1: Likud, Yamina, Judaizm United Tory, Shas i ewentualnie Otzma Yehudit mają 61 lub więcej miejsc. Koniec gry. Netanyahu ma koalicję, a pozostaje to tylko kwestią ceny, jaką społeczeństwo musi za nią zapłacić.


Scenariusz 2: Ponieważ Likud jest największą partią i / lub, ponieważ więcej nowych MK chce, aby Netanyahu pozostał premierem (w przeciwieństwie do Gantza), i / lub z innych powodów, Prezydent Reuven Rivlin przekazuje Netanyahu mandat do utworzenia następnej koalicji . W trakcie realizacji tego scenariusza istnieją trzy główne opcje:

Netanyahu przekonuje Avigdora Liebermana, by przyłączył się do niego za bardzo wysoką cenę. Na przykład: Lieberman będzie premierem czwartego roku koalicji.

Netanyahu przekonuje Gantza oraz Niebiesko& Białych do przyłączenia się do rządu jedności pod jego rządami.

Netanyahu nie tworzy koalicji. A po 28 dniach albo Gantz otrzymuje mandat, albo ktoś z Likud wkracza, by rzucić wyzwanie Netanyahu i utworzyć bez niego koalicję kierowaną przez Likud.


Scenariusz 3: Ponieważ Likud jest największą partią i / lub, ponieważ więcej nowych MK chce, aby Netanyahu pozostał premierem (w przeciwieństwie do Gantza), i / lub z innych powodów, Rivlin przekazuje Gantzowi mandat do utworzenia następnej koalicji. W trakcie realizacji tego scenariusza istnieją trzy główne możliwości:

Gantz przekonuje Likuda do przyłączenia się do rządu jedności. Kluczem do niego jest przekonanie członków Likud, że czas Netanyahu minął. Dla Netanyahu przystąpienie do koalicji pod Gantzem nie jest opcją (będzie musiał zrezygnować, jeśli zostanie oskarżony).

Gantz znajduje sposób, aby przekonać partie Charedi i partie anty-Charedi, aby razem z nim stworzyły koalicję. Żaden analityk nie uważa, że taki scenariusz jest prawdopodobny.

Gantz zawodzi. Netanyahu otrzymuje mandat.Atutem Bibiego Netanyahu jest także mniejszość blokująca, bez której nie powstanie żaden rząd...

 Jeśli nie będzie rządu, Izraelczycy będą musieli rozważyć możliwość trzecich wyborów w tym roku.Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka