7 obserwujących
205 notek
98k odsłon
  259   1

Czy PiS zdradziło interesy Polski?Sośnierz: mamy rozbiorowy Sejm

Stanisław Michalkiewicz mówi od dawna, że PiS i PO nie różni się w najważniejszych sprawach dla Polski. Wtóruje mu Janusz Korwin-Mikke, które od lat twierdzi, że Polską rządzi "banda czworga" zatwierdzona w Magdalence, której zadaniem jest budowanie w Polsce euro-socjalizmu. Według polityka Konfederacji PiS i PO udają dobrego i złego policjanta; rządząc na przemian, zdobywają monopole na poszczególne elektoraty i oszukują wyborców- w gruncie rzeczy zmierzają do tego samego. PiS pozyskało wyborców patriotycznych a pomimo tego głosowało za akcesją do Unii Europejskiej a później za traktatem lizbońskim; z kolei na PO głosowali zwolennicy wolnego rynku oraz liberalizmu w gospodarce, a to PO podnosiła podatki.Ale tego, że PiS będzie głosował razem z Lewicą w sprawie ograniczenia polskiej suwerenności, chyba mało kto by przewidział. Przecież do dla partii Jarosława Kaczyńskiego słynącej z żarliwego antykomunizmu postkomuniści byli największym wrogiem i na odwrót - dla Lewicy Prawo i Sprawiedliwość to faszystowski "katotaliban", który cofa Polskę do średniowiecza. Jak widać w sprawach najważniejszych dla Polski czyli przynależności do UE i na jej rzecz ograniczania suwerenności Polski, nawet tacy antagoniści jak PiS i Lewica głosują razem. Co ciekawe media prorządowe, które na co dzień szczuły wyborców PiS na postkomunistów, teraz przedstawiają Lewicę jako odpowiedzialną siłę polityczną. 

Konfederacja jako jedna z nielicznych partii była przeciwko ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Według niej głosowanie za tym jest zdradą interesów Polski. Zdaniem polityka Konfederacji Dobromira Sośnierza obecny Sejm to "Sejm rozbiorowy": "Wysoka, ale coraz niższa Izbo, dzisiejsze posiedzenie to jest Sejm rozbiorowy; dzisiaj zdecydujemy, czy Polska odda się w jeszcze większą niewolę Brukseli, czy za paciorki sprzeda kolejny kawałek swojej suwerenności”- powiedział wczoraj.

Jego zdaniem PiS zdradziło swoich wyborców: "Jesteście tak naprawdę tylko kacykami uganiającymi się za doraźnymi korzyściami, za doraźnymi pieniędzmi na przekupywanie wyborców, żeby jakoś dojechać do kolejnych wyborów, (…) pod dyktat obłąkanego imperium brukselsko-berlińskiego pod czerwoną flagą, (…) za pieniądze zdradzacie Polskę, a więc także tych, którzy wam zaufali, (…) te pieniądze są zatrute”- mówił.

Istnieje niebezpieczeństwo, że za przyznane pieniądze Unia będzie wymagać od Polski wprowadzania swoich lewackich praw. Artur Dziambor przypomina, że nikt nie daje pieniędzy za darmo:  "Panie Marszałku, pan premier raczył tutaj sugerować, że Unia Europejska to taki Święty Mikołaj, który rozdaje prezenty i one są bezpłatne, bezzwrotne. Faktycznie, socjaliści tacy jak wy mogą jeszcze wierzyć w Świętego Mikołaja, dojrzali politycy nie powinni być tak naiwni”- tłumaczy.

Politycy Konfederacji chcą postawić polityków PiS i premiera Mateusza Morawieckiego przed Trybunałem Stanu, ponieważ według nich została złamana konstytucja. Chodzi o to,że zgodnie z konstytucją ratyfikacja Funduszu Odbudowy byłaby możliwa tylko w przypadku głosowania przez 2/3 Sejmu oraz Senatu a nie zwykłą większością : „Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach. Ustawa, wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów."- czytamy w Konstytucji.

Według Grzegorza Brauna wspólne głosowanie PiS-u z Lewicą to zdrada stanu: "Meritum, treść i znaczenie prawno-ustrojowe dokumentu, który jest przedstawiany dziś Wysokiej Izbie jest aktem zdrady stanu”, jest „aktem zdradzieckim”, jest aktem „abdykacji z suwerenności, suwerenności podatkowej i finansowej.Państwo i szeroka publiczność ma niestety oczy przyćmione z lekka mirażem tych wielkich profitów, które obiecuje premier i otulina propagandowa aktualnego układu władzy”- zauważył.
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka