Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
275 notek
140k odsłon
  205   0

Stanisław Michalkiewicz po stronie postkomuny?

Stanisław Michalkiewicz od lat głosi tezę, że Polską rządzą służby specjalne tzw. "razwiedka"( co ciekawe ostatnio rzadko używa tego terminu i mało o niej mówi). Jak sam mówił ludzie ci są zdeprawowani i jest jedne wyjście : albo ich przekonać albo pozabijać. A skoro można ich pozabijać to dlaczego nie zamknąć TVN i TVN24, o których Michalkiewicz mówił, że zostały założone przez "stare kiejkuty". Jednak Michalkiewicz się temu sprzeciwia twierdząc, że istnienie tych mediów zapewnia w tym obszarze pluralizm oraz różnorodność. I nie przeszkadza mu fakt, że te media przez lata były gwarantem trwania systemu postkomunistycznego w Polsce i tubą propagandową "postępactwa" z którym Michalkiewicz tak walczy. Przypomina mi to zachowanie Konfederacji z którą Michalkiewicz tak sympatyzuje. Z jednej strony lansują się oni na jedyną prawicową i patriotyczną siłę w Polsce a jednocześnie przekazują poparcie dla Trzaskowskiego, który realizuje lewacką agendę. Wiele mówią o zablokowaniu roszczeń żydowskich w Polsce a kiedy przychodzi głosować w tej sprawie wyjmują karty do głosowania. Jarosław Kaczyński mówił, że Korwin-Mikke i jego środowisko działało w interesie postkomunistów. I coś w tym jest, bo pod pretekstem wprowadzania w Polsce wolnego rynku popularny polityk w muszce przekonywał, że kapitał nie ma narodowości i że nie ma znaczenia kto nim zarządza tylko jak to robi. A skoro nie ma to dlaczego ich właścicielami mają nie być postkomuniści?

Przypominam, że to Michalkiewicz bronił ubeckich emerytur oraz krytykował powołanie CBA- specjalnej służby, nieuwikłanej w układy III RP mającej skutecznie walczyć ze złodziejstwem w Polsce. Konserwatywny publicysta dowodził, że w interesie CBA jest niewykrywanie korupcji, ponieważ to by podważyło jej sens istnienia; ponadto twierdził, że trzeba walczyć z przyczynami korupcji a nie jej skutkami. Można oczywiście walczyć z przyczynami, ale odkąd świat istniał na styku władzy zawsze dochodziło do propozycji korupcyjnych- a służby, które podlegały władzy zamiatały sprawy pod dywan, dlatego CBA jest w Polsce niezbędne.

Oczywiście Michalkiewicz nie ustaje w walce z Jarosławem Kaczyńskim największym wrogiem postkomuny, ale w swoich ostatnich wypowiedziach już nie mówi, ze klangor jaki podniosły: USA i Izrael z powodu ustawy reprywatyzacyjnej to ustawka prezesa PiS. Czyżby zmienił zdanie? 

 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale