Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
274 notki
139k odsłon
  4709   5

Starcie Ziemkiewicza z Korwinem na konferencji "Najwyższego Czasu"

Wczoraj odbyła się konferencja tzw. prawicy wolnościowej z okazji 30-lecia powstania "Najwyższego Czasu" na której występowali między innymi: Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz oraz Rafał Ziemkiewicz. Ten ostatni wypowiadał się krytycznie na temat Rosji co się ewidentnie nie spodobało na sali. Co jest rzeczą niespotykaną Ziemkiewicz powołał się na słowa "piłsudczyków", którzy uważali, że Polska przetrwa tylko wtedy gdy mocarstwem w tej części Europy. Dlatego według Ziemkiewicza powinna prowadzić politykę post-jagiellońską, bo tylko na wschodzie może zostać liderem: na zachodzie nie ma na to szans.

W jego ocenie wojna Polski z Rosją jest nieunikniona, ponieważ oba państwa dążą do roli lidera regionu Europy Środkowo- Wschodniej i w związku z tym następuje konflikt interesów. Co gorsza Ziemkiewicz powiedział o "pożytecznych idiotach" Kremla oraz ruskich trollach grasujących po polskich stronach internetowych. Co charakterystyczne dużo takich wpisów jest na internetowej stronie "Najwyższego Czasu" i to właśnie wielu polityków Konfederacji jest oskarżanych o sympatie pro-rosyjskie. Najwyraźniej słowa Rafała Ziemkiewicza zabolały Janusza Korwin-Mikkego, który jest powszechnie znany z uwielbienia Jego Ekscelencji Władimira Putina: "Ale proszę pana jest trzy razy potężniejsza armia wewnątrz Rosji, która narzuca jej wartości zachodnie: ma pan ruchy gejowskie na przykład ale nie tylko: całe grono politycznych profesorów, "pożytecznych idiotów" którzy uczą o pożytku demokracji. Czy pan zdaje sobie sprawę z tego, że byłem zaproszony na Uniwersytet w Królewcu na spotkanie ze studentami i władze tego uniwersytetu mi odmówiły. Wie pan dlaczego? Bo ja uznaje Krym za część Rosji. Tam są również ruchy odśrodkowe. Obecna tam propaganda demokratyczna państw zachodu jest znacznie większa niż to co robi na zachodzie Rosja. I nie rozumiem czemu : ta jest zła a tamta jest dobra. Rosja ma oczywiście prawo się bronić przed tym, również militarnie. Przypominam, że Rosja nie napadła na żaden kraj; Ameryka zdążyła napaść na: Libię , Syrię, Afganistan i wiele innych państw.; robiła "pomarańczową rewolucję" na Ukrainie. Tu ma pan obawy Rosji- jest taka piękna mapa pokazująca bazy NATO i napis na niej: "Patrzcie jaka agresywna jest Rosja jak blisko NATO umieściła swój kraj"- otóż naokoło USA nie żadnych baz rosyjskich. Natomiast Rosja się panicznie boi. Oni tego nie powiedzą, ponieważ czują się mocarstwem- ale oni się panicznie boją"- powiedział popularny JKM.

Rafał Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że większość państw woli dominację USA niż Rosji :"Ja nie myślę w kategoriach: dobrzy, źli; ponieważ  w sensie etycznym;  w polityce międzynarodowej takiej nie ma. Dlatego tacy są dobrzy, ponieważ Ameryka ma inny model uzależniania państw, które wchodzą w skład jej obozu i oferuje rzeczy, które są korzystne dla tych państw tak jak starożytny Rzym- to tak jak być pod władzą obecnego Rzymu, a być pod władzą odpowiednika Czyngis-hana to jest oczywiście: niebo a ziemia; bo w obozie amerykańskim możemy się bogacić i rozwijać a w obozie rosyjskim już byliśmy wiele lat i wiemy jak to było"- zauważył Ziemkiewicz. Odnosząc się do wypowiedzi Korwina Ziemkiewicz kontynuował swoją myśl i powiedział , że Rosja na przykład panicznie obawia się Polski, że będzie miała wpływ na ziemie wschodnie na co polityk Konfederacji zauważył, że gdyby tak było to by nie proponowała Polsce rozbioru Ukrainy.  W odpowiedzi na to Ziemkiewicz przypomniał, że przed wojną Polska zajęła Zaolzie i to z perspektywy czasu okazało się błędem: "To jest miejsce, w którym określenie grupa rekonstrukcyjna "sanacja" wobec PiS się nie sprawdza., bo rzeczywiście gdyby był ktoś o głębi myśli Rydza-Śmigłego to może podjąłby te propozycje tak jak Rydz Śmigły uważał, że dobrze  jest przyłączyć Zaolzie do macierzy. Ale później okazało się, że to była propozycja cokolwiek zwodnicza"- stwierdził. Nawiązując do słów Korwina o wewnętrznej sytuacji Rosji publicysta "Do rzeczy" powiedział, że pierwszy raz słyszy taki przykład i że dobrym źródłem informacji o Rosji był chiński Tik-Tok, który został tam ocenzurowany.

Ziemkiewicz był kiedyś podwładnym Korwina w UPR gdzie był jego rzecznikiem; współpracował z nim również  jako dziennikarz w "Najwyższym Czasie". Od wielu lat jest jednak związany z mediami, które powszechnie się uważa, że sympatyzują z PiS.


Jeżeli podobają się Państwu moje artykuły i zechcieliby Państwo dobrowolnie wesprzeć moją działalność to byłbym wdzięczny :

MBANK: 20 1140 2004 0000 3702 7232 1340


Z góry dziękuje

Radosław Kowalski   .

 

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka