183 obserwujących
639 notek
1018k odsłon
272 odsłony

KAMPANIA TUSKA NA GROBIE BLIDY

Wykop Skomentuj18

 

Inżynier budownictwa wodnego, polonistka i student – oto osoby oddelegowane przez Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej do „Komisji Śledczej do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy” dwa i pól roku temu. Oddelegowanych przez klub liczący 206 posłów zaznaczmy.
Wraz z posłem Ryszardem Kaliszem z SLD oraz posłem PSL dysponujący absolutną większością w siedmioosobowej komisji.
 
Wczoraj Gazeta Wyborcza dzieliła się ze swymi czytelnikami obawą:
Jeśli prezydentem zostanie Jarosław Kaczyński, sprawa Blidy może zostać zamieciona pod dywan - wyjaśnia polityk PO.
 
A Poseł Wojciech Olejniczak napisał na swoim blogu (LINK):
 
* * *
Dlaczego nie zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego.
 Powód szósty: Śmierć Barbary Blidy
Janusz Zemke argumentując, dlaczego wyklucza głosowanie na Kaczyńskiego mówił niedawno:
 „A trzecia sprawa, to powiem wprost - siedziałem dwanaście lat w parlamencie obok Barbary Blidy”.

Trudno dodać coś więcej
 
* * *
 
To byłby dobry powód, gdyby był prawdziwym. Gdyby dało się połączyć rządy Kaczyńskiego ze śmiercią Blidy. Odpowiedzialność jakiegokolwiek ministra Kaczyńskiego za tę śmierć dałoby się wykazać. Czy poseł Olejniczak posiadł taką wiedzę ? Dlaczego nie zgłasza się jako świadek do przewwodniczacego komisji śledczej swojego kolegi Ryszarda  Kalisza?
 
Ile lat pracuje komisja śledcza?
Zajrzałem na stronę sejmu – pierwsze posiedzenie komisji 11 stycznia 2008 roku, posiedzenie sześćdziesiąte dziewiąte 24 marca 2010 roku. Mamy koniec czerwca  -69 posiedzeń komisji przez 2,5 roku. (LINK do stron Komisji). Dla porównania komisja do sprawy porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika pracuje od 20 lutego 2009 roku odbyła 119 posiedzeń. Intensywność pracy – licząc ilością posiedzeń - lekko licząc trzy razy większa. Od 19 maja komisja odbyła sześć posiedzeń, natomiast komisja Kalisza od 24 marca nie odbyła ani jednego posiedzenia. Czy ta informacja również coś mówi?
 
Skład komisji:
Kalisz Ryszard   /Lewica/ - przewodniczący
Pietraszewska Danuta   /PO/ 
Sławecki Tadeusz   /PSL/ 
Szarama Wojciech   /PiS/ 
Tomczykiewicz Tomasz   /PO/ - zastępca przewodniczącego
Wójcik Marek   /PO/ 
Zalewska Anna   /PiS/ 
 
I ta komisja, w takim składzie – który może przegłosować dosłownie wszystko, przez dwa i pół roku nie była w stanie osiągnąć niczego? Czy PO potrzebuje jeszcze swojego prezydenta – o czym zaraz – który dopiero umożliwi wyjaśnienie okoliczności śmierci Blidy?
Komisja oczywiście odrzucała wnioski o przesłuchania świadków zgłaszane przez posłów PiS, tak więc badała swoją okrojoną wersję wydarzeń poprzedzających tragedię.
 
Zaglądam do zakładki Posiedzenia komisji – planowane i czytam:
 
Informacja o planowanych posiedzeniach komisji w przygotowaniu
 
Tak pracuje komisja śledcza? Może poseł Kalisz sabotuje jej prace?
 
Zerkam do sieci – informacja z 26 listopada 2009 roku.
 
Przewodniczący sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy Ryszard Kalisz (Lewica) powiedział, że zakończenie prac sejmowych śledczych i przyjęcie końcowego sprawozdania komisji wstępnie planowane jest na kwiecień przyszłego roku.


Przesłuchania świadków, jak teraz widzimy, zakończą się w styczniu, i chcemy do kwietnia już przyjąć sprawozdanie
 
Ile przesłuchań odbyło się w grudniu 2010 roku? Jedno.
 
Czy tak pracuje komisja, która chce zakończyć przesłuchania w styczniu? Do kwietnia napisać sprawozdanie? Nie wiem, czy przesłuchano wszystkich świadków, ale mamy ostatnie dni czerwca i czytam w Gazecie Wyborczej:
 
Politycy PO nie chcą komentować spotkania Komorowskiego z Blidą. - Sprawa jest delikatna - mówi jeden z posłów PO. Przypuszcza, że podczas spotkania marszałek Komorowski może dać Blidzie gwarancje, że doprowadzi do pełnego wyjaśnienia okoliczności próby zatrzymania jego żony. - To sygnał dla Ślązaków, ale też dla lewicy, że Komorowski będzie dążył do prawdy, będzie chciał ją pokazać opinii publicznej. Jeśli prezydentem zostanie Jarosław Kaczyński, sprawa Blidy może zostać zamieciona pod dywan - wyjaśnia polityk PO.
 
Prezydent Bronisław Komorowski będzie dawał gwarancje, będzie dążył do prawdy, będzie chciał przekazać ją opinii publicznej?
To co do tej pory robił Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski?
 
Co robił Ryszard Kalisz, przewodniczący komisji, prawnik i jednocześnie przyjaciel - jak mówi Basi Blidy ?  Zamiatał sprawę pod dywan? Co robili dwaj posłowie i posłanka Platformy Obywatelskiej?
Czy wiceprzewodniczący komisji Tomasz Tomczykiewicz, poseł Platformy Obywatelskiej, inżynier budownictwa po wydziale inżynierii sanitarnej i wodnej nie był gwarantem wyjaśnienia wszelkich okoliczności? Filolog polski posłanka Platformy Obywatelskiej Danuta Pietraszewska pozwoliłąby zamieść sprawę pod dywan? Student Marek Wójcik (student – nie dowierzając sprawdzam na stronie sejmowej) – poseł Platformy Obywatelskiej nie dążył od prawie trzech lat do prawdy?
Komorowski u męża śp. Barbary Blidy, czy to nie jest granie tym tragicznym wydarzeniem? Czy to nie jest granie trumną?
Czytam w Gazecie wyborczej:
Henryk Blida: Poprę w drugiej turze Komorowskiego” (LINK). 
 
Czytamy: "Henryk Blida nie ukrywa, że choć wizyta ma charakter prywatny, to będzie mowa także o polityce.
- W pierwszej turze głosowałem na Grzegorza Napieralskiego, w drugiej poprę Bronisława Komorowskiego" . Czy do tej pory, pan Henryk Blida intersował się pracami komisji? Jaki był tego skutek?
 
Kataryna pisała o jednym aspekcie sprawy-„Kampania na grobie Blidy” (LINK)
 
Ale jak przychodzi do konkretów, czyli pieniędzy, to ekipa Tuska odrzuca ugodę z mężem Blidy i zamierza mu udowodnić w sądzie, że niesłusznie obciąża odpowiedzialnością za śmierć żony Ziobrę i Święczkowskiego. (…) Śmierdzi hipokryzją, gdy w mediach oskarża się poprzedników o śmierć Blidy, a w sądzie walczy o uznanie, że byli w tej sprawie czyści.
 
I na koniec.
Platforma Obywatelska, partia w której Klubie Poselskim zasiada 206 posłów oddelegowała do komisji śledczej polonistkę, inżyniera budownictwa wodnego i studenta.
Czy tak czyni partia, która wierzy, że da się cokolwiek znaleźć na Kaczyńskiego? Czy prawie trzy lata śledztwa to nie jest jedna wielka prowizorka? A jeżeli porównamy sprawę Blidy ze sprawą Wojciecha Olewnika, dopiero wówczas jak na dłoni widać cynizm i kto naprawdę prowadzi kampanię w cieniu śmierci Barbary Blidy, kto prowadzi kampanię jak napisała Kataryna na grobie Blidy.
 
Premier Donald Tusk mówi: „Kaczyński tak bardzo pragnie odzyskać władzę, że być może jest gotów pojechać na grób Barbary Blidy”.  Poznając powyższe informacje, czy koniecznym jest stawianie pytania - do czego jest gotowy premier Tusk, marszałek Komorowski oraz PO?
Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale