Renata Rudecka-Kalinowska Renata Rudecka-Kalinowska
828
BLOG

Mafijne zasady moralne

Renata Rudecka-Kalinowska Renata Rudecka-Kalinowska Polityka Obserwuj notkę 28


Mafijny złodziej kradł, kradł, aż wpadł.
I wtedy mafioso, który czerpał korzyści ze złodzieja, upewniał go w poczuciu bezkarności i zachęcał do bezprawia, mówi: nie chcę go znać, pozbądźcie się go.

Ale może też być tak, że stary mafioso, bojąc się młodego wilka, czekał cierpliwie na moment, w którym upewniony w swojej bucie i poczuciu siły mlody przeholuje. Są sytuacje, w których stworzenie sobie kozła ofiarnego jest korzystne a nawet konieczne. Chociażby tylko dlatego, ze daje okazje do usprawiedliwienia własnych błędów.

A może mafioso  taką sytuację sam sprowokował?

Bo KTO doniósł mediom?

:-)

Virtual Pet Cat for Myspace Renata Rudecka-Kalinowska   Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli/Jarosław Kaczyński/     "Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Odzyskamy te miejsca, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającej rządowi". /Jacek Kurski na Zjeździe Wyborczym PiS,4 marca 2007w Gdańsku:/   &amp

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka