dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, pełniący funkcję kierownika Zakładu Pedagogiki Resocjalizacyjnej IPSiR UW, autor wielu książek naukowych.. popełnił jeszcze jedną rozsławiając imię Najlepszego Uniwersytetu Warszawskiego na Świecie.

info z okładki:
Książka o charakterze wybitnie naukowym jest pionierską pracą w Polsce. Wymaga od czytelnika nie tyle specjalistycznego przygotowania, co zaangażowania w przyswojenie określonych treści i pojęć z zakresu psychologii rozwojowej, podstaw fizyki kwantowej oraz teorii sztuki. Materiały naukowe w niej zawarte są autorskimi rozwiązaniami prof. Tomasza Rudowskiego, które ściśle korespondują z tematyką książki. Prezentowane w niej myśli, obrazy, wrażenia i wyobrażenia wyrażające się w bytach świadomości kwantowej nawiązują do sztuki sakralnej oraz modlitwy medytacyjno-kontemplacyjnej. Dzięki ich rozpoznaniu sztuka sakralna wraz z modlitwą medytacyjną stały się inspiracją do prowadzenia badań nad resocjalizacją przez sztukę sakralną z udziałem studentów Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego
Opinie recenzentów (też z NUWnŚ):
prof. dr hab. Władysław Misiak:
Autor książki w sposób zajmujący wskazuje na zdumiewające osiągnięcia nie tylko fizyki kwantowej, ale też możliwości psychologii kwantowej, zwłaszcza w zakresie wpływu monitorowanego sumienia oraz świadomości kwantowej wewnętrznej i zewnętrznej na życie każdego człowieka. Podaje przykłady, do których przyszli uczeni mogą odnieść się w swoich teoriach i koncepcjach badań naukowych.
prof. dr hab. Jerzy Kwaśniewski:
Nowa książka Tomasza Rudowskiego wzbogaca naukową dyskusję nt. zastosowań arteterapii w wychowaniu i resocjalizacji jednostek niedostosowanych społecznie, więźniów, o idee i koncepcje psychologii poznawczo-humanistycznej oraz kwantowej, a także o wartości sztuki sakralnej i modlitwy. Autor przedstawia także interesującą własną koncepcję badań arteterapii, nawiązującą do założeń psychologii kwantowej – w kontekście układu zmiennych percepcji obrazów pt. „Ukamienowanie św. Szczepana”, Ecco Homo, oraz modlitwy i wizerunku własnej osoby.
Niestety wrogie NUWnŚiowi ośrodki naukowe podjęły wrogą działalność wobec NUWnŚia.
Ich paszkwil nie może mi (jako oddanemu pracownikowi NUWnŚia)
przejść przez palce - a więc wrzucam tu (ofkors z obrzydzeniem) linka:
http://pauza.krakow.pl/435_3_2018.pdf
Takiej podłości nie znała historia ludzkości!
A najgorsze w tym wszystkim jest to,
że JMRektor dał się wrogom NUWnŚia sprowokować:
UW nie może tolerować niby-nauki.
Sprawa osób zaangażowanych w "psychologię kwantową"
powinna trafić przed Komisję ds. Etyki w Nauce.
(Marcin Pałys)
.
.
"UW nie może tolerować niby-nauki"
Serio?!
Serio, serio?!
no to czekam na dalsze kroki JMRektora..
takich wybitnie naukowych katedr i zakładów perpetuum mobile*,
często zajmujących się też tolerancją, jest Ci u nas dostatek.
*https://www.salon24.pl/u/rk1/557298,katedra-perpetuum-mobile
-
Inne tematy w dziale Polityka