RKatafrakta RKatafrakta
1662
BLOG

Kaczor w Lublinie głaszcze biskupów

RKatafrakta RKatafrakta Polityka Obserwuj notkę 1

O rozpoczętym tourne przez Jarosława Kaczyńskiego, które rozpoczął w Lublinie i o tym co powiedział odnośnie dofinansowywania kościoła.

Najpierw przebąkał coś o tym kto kieruje Tuskiem z zewnątrz robiąc atmosferę grozy: - Kto kieruje z zewnątrz Tuskiem - przeczytał Kaczyński pytanie z sali. - Żebym to ja wiedział - odparł, a sala nagrodziła go oklaskami. Potem mówił, że byt Polski jest zagrożony pod rządami Platformy. Co oczywiście nie jest prawdą. Bardziej może być zagrożony pod rządami PiS. Inna sprawa, że Platforma doprowadza do stagnacji kraju, nie wpływa należycie na rozwój Polski. A reszta świata nie będzie czekać. Następnie Kaczyński mówi o konieczności wspierania kościoła katolickiego w postaci np. dalszego istnienia komisji majątkowej, funduszu kościelnego itp.. Ja się pytam jakim prawem ci chciwi i pazerni ,,purpuraci'' (swoją drogą, niegodni takiego określenia koloru) chcą nadal wyciągać pieniądze ze skarbu państwa? Mało dostali, mało wyłudzili??

Podsumowując. Jak tam wyglądać rozpoczęcie kampanii przez Kaczyńskiego to nie nazwałbym tego mocnym startem. A co do fundowania biskupom nowych limuzyn i pałacyków, to uważam, że ani złamanej złotówki im nie dawać z publicznych pieniędzy.

RKatafrakta
O mnie RKatafrakta

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Polityka