W służbie Ojczyźnie!
"Jestem Polakiem - więc mam głównie polskie obowiązki"
5 obserwujących
51 notek
37k odsłon
  1057   0

W jaki sposób zjednoczona opozycja chce wygrać te wybory?

W zasadzie można odpowiedzieć, że w ostatnim czasie opozycję połączył jeden zasadniczy cel- odsunięcie PIS od władzy za pomocą wprowadzenia Stanu klęski żywiołowej.

Nie chodzi więc tutaj jedynie o wygranie wyborów prezydenckich, które w mojej ocenie ze względów słabości kandydatów opozycji już są przegrane a o wykorzystanie bardzo trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się ten rząd- do rozbicia obozu rządzącego, w czym celuje szczególnie Borys Budka z Platformy Obywatelskiej- występujący w roli suflera i adwokata swojej partyjnej koleżanki i kandydatki na urząd prezydenta RP.

Jakie więc mogą być skutki wprowadzenia Stanu klęski żywiołowej i dlaczego rząd nie chce go wprowadzić?

https://www.salon24.pl/u/rozumny/1034471,dlaczego-rzad-spolecznej-prawicy-nie-chce-przesuniecia-prezydenckich-wyborow

Z tego wyłania się więc dosyć jasny obraz, że autorom tego planu nie chodzi wcale o zapewnienie bezpieczeństwa wyborcom a o wykorzystanie konieczności przeprowadzenia wyborów do odsunięcia PIS od władzy za pomocą wprowadzenia Stanu klęski żywiołowej.

Jaki więc istnieje związek pomiędzy ogłoszeniem Stanu klęski żywiołowej a wyborami?

Zgodnie z polskim prawem, przesunięcie wyborów prezydenckich jest możliwe wyłącznie po wprowadzeniu Stanu Nadzwyczajnego — jednym z takich właśnie stanów jest stan klęski żywiołowej.

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/11.html

Dla osiągnięcia zasadniczego celu, jakim jest odsunięcie PIS od władzy z jednej strony radykalna opozycja, stara się straszyć wyborców zarażonymi kopertami z drugiej zaś złamaniem demokracji oraz Konstytucji.

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Tomasz-Grodzki-Jestem-przeciwny-jako-marszalek-i-lekarz-by-wybory-odbywaly-sie-w-srodku-epidemii,206237,14.html

https://www.tvp.info/47466440/grodzki-mowi-o-05-mln-zarazonych-w-maju-straszenie-polakow

https://radiopoznan.fm/informacje/felietony/opozycja-straszy_-zbrodniczy-plan-kaczynskiego

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-malgorzata-kidawa-blonska-nie-bede-grala-z-oszustem-na-jego-warunkach-4550584

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/w-polsce/10319002/null

https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-szymon-holownia-o-glosowaniu-korespondencyjnym-4549312

I nie pomogło tutaj oficjalne stanowisko i zapewnienie ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, że wybory korespondencyjne są bezpieczne i w maju można je w sposób bezpieczny przeprowadzić.

https://telewizjarepublika.pl/dlaczego-moi-krytycy-nie-podpisza-sie-pod-bezpiecznymi-wyborami-mocne-slowa-szumowskiego,94809.html

Zdaję sobie bardzo dobrze z tego sprawę, że głos ministra zdrowia w tej sprawie jest najważniejszy, albowiem w przypadku wprowadzenia stanu epidemicznego, głos ministra zdrowia z mocy tej ustawy- jest dla rządu najważniejszy i wiążący i to na ministrze zdrowia spoczywa wtedy największa odpowiedzialność.

https://www.politykazdrowotna.com/55900,stan-epidemii-jakie-uprawnienia-daje-ustawa-o-zapobieganiu-chorob-zakaznych-u-ludzi

W mojej ocenie opozycja nie ma obecnie żadnego innego programu wyborczego, który mógłby zagrozić kandydaturze Andrzeja Dudy, dlatego też za pomocą wywoływania negatywnych emocji i strachu przed zarażeniem się tym koronawirusem, stara się za wszelką cenę zniechęcić wyborców do głównego kandydata, który nie tylko posiada największe z wszystkich kandydatów poparcie społeczne, ale też najsilniejsze zaplecze polityczne i dlatego właśnie opozycja obecnie toczy swoją polityczną wojnę na 2 ''frontach'' to jest dążenia do obniżenia poparcia społecznego oraz osłabienia samego zaplecza politycznego Andrzeja Dudy.  

Czemu ma więc służyć opozycyjne żądanie przesunięcia w czasie tych wyborów?

Jestem przekonany, że opozycja liczy na to, że w tym czasie bezrobocie z powodu tej pandemii w Polsce na tyle wzrośnie, że rząd utraci wymagane poparcie społeczne, dzięki czemu Andrzej Duda przegra te wybory prezydenckie.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/stopa-bezrobocia-mamy-dane-z-urzedow-pracy-4565023 

Gdyby zaś Andrzej Duda przegrał te wybory to opozycja, otrzymuje możliwość nie tylko skutecznego blokowania działania obecnego obozu władzy, ale też i w dłuższym terminie także stwarza to pewną i jedyną szansę rozbicia obozu koalicji rządowej. I do tego waśnie celu w mojej ocenie sprowadzają się działania głównych sił opozycyjnych w Polsce. 

Co warto jednak zauważyć to w przeciwieństwie do koalicji rządowej, opozycja znajduje się w tej komfortowej sytuacji, że może rządzących atakować i krytykować, bo nie poniesie za to żadnej politycznej odpowiedzialności, albowiem wyborcy z prowadzonych działań w okresie tego dramatycznego dla wielu ludzi kryzysu- rozliczą ten rząd, a nie opozycję, która będzie mogła liczyć na poparcie ofiar tego kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 i dlatego tak bardzo zależy im na przesunięciu tych wyborów na bardziej odległy termin. 

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka