0 obserwujących
34 notki
9522 odsłony
  292   0

Ewangelia według Hollywood

Szykuje się wielka hollywoodzka produkcja, która zamierza korzystać z dziedzictwa tradycji chrześcijańskiej, ale jak już do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić, w sposób antychrześcijański, kontrowersyjny, podważający wiedzę historyczną.

Film, którego budżet planowany jest na 20 mln. dolarów ma wejść na ekrany w 2009 r., więc nie można ostatecznie przewidzieć jego kształtu, ale pewne zapowiedzi treści filmu pozwalają wysnuć jak najgorsze przypuszczenia. Film opisuje tzw. ukryte lata życia Jezusa między 13 a 30 rokiem, o których Ewangelie szczegółowo nic nie wspominają. Już jednak w starożytności w różnych apokryfach zawarte były pewne przypuszczenia i domysły na temat tego okresu życia Jezusa.
Producenci Hollywood postanowili wyprodukować własny apokryf – scenariusz do filmu nosi tytuł „Ewangelia Wodnika” i opiera się po części na książce Levi Dowlinga „Ewangelia Wodnika Jezusa Chrystusa” i Nicholasa Notovitcha „Nieznane życie Jezusa Chrystusa”. Wedle autora pierwszej książki Jezus przyszedł na świat zrodzony przez ludzkiego ojca, a jego życie jest przykładem, jak mamy żyć, by podobać się Bogu. Autor książki uznaje też reinkarnację, głosząc, iż ostatecznie wszyscy ludzie u końca cyklu wcieleń końca osiągną doskonałość.

Producenci filmu chcą swym „dziełem” rzucić nowe światło na życie i nauczanie Jezusa, o którym milczą kanoniczne Ewangelie. Jezus wedle treści scenariusza jest wędrownym mistykiem, który przemierza Indie, mieszka w buddyjskich klasztorach i sprzeciwia się systemowi kastowemu. Będzie więc to zapewne kolejny z filmów, które produkowane są dla masowego widza i zawierają nierealny obraz Jezusa i chrześcijaństwa.

Krótko kwituje przesłanie filmu John Dayal, prezydent Unii Katolickiej w Indiach, reprezentującej 16 mln. wiernych: „Osobiście sprawdzałem wiele z tych tez i nadal pozostają tym, na co wyglądają – fikcją”. Dodaje też: „Pewny jestem, że film przyniesie sukces kasowy, ale nie sądzę, żeby podważył blisko setki lat badań nad Biblią”.

                                                                               Bartosz Wieczorek

                                                                                           Rubikkon

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale