138 obserwujących
5264 notki
2000k odsłon
  139   1

Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik

Oto obraz Polski w jednej z francuskich telewizji: mapa Rzeczpospolitej, a na niej mniej więcej połowa terytorium zakreślona . To strefy... „wolne od LGBT” . Komentarz: na tych terenach mniejszości seksualne nie są …. obsługiwane w sklepach!

Niemiecki profesor znany ze swoich eurorealistycznych poglądów i pokazywania negatywnych konsekwencji przekazywania przez państwa narodowe kolejnych kompetencji do Brukseli. Jednak pytany o Polskę mówi zgodnie z linią „mainstreamu”, że to UE ma rację, a nie nasz kraj. W teorii sojusznik - w praktyce propagandysta zaprzeczający własnym tezą naukowym.

Rezolucja PE uznająca Rosję jako państwo „sponsorujące terroryzm”: na 700 posłów przeszło 100 głosuje przeciw lub się wstrzymuje. Połowa tych, co byli przeciwni (58) pochodzi z dwóch krajów: Francji (18) i Niemiec(11).Wśród tych którzy byli przeciw było dwóch z SPD - partii kanclerza Olafa Scholtza. Był też były premier Bułgarii Sergiej Staniszew, który w lipcu 2019 został nominowany przez szczyt UE w Brukseli na szefa europarlamentu. Na szczęście-jak widać - PE odrzucił po raz pierwszy w historii ustalenia szczytu i na to stanowisko wybrał Włocha David M. Sassoli).Casus towarzysza (jest socjalistą) Staniszewa jest szczególny: urodził się on w ZSRS, miał obywatelstwo sowieckie, potem rosyjskie. Obywatelstwo Bułgarii wziął dopiero w wieku 30 lat! Ciekawe, że przez rok był głównym ekspertem Bułgarskiej Partii Socjalistycznej do spraw międzynarodowych mając tylko obywatelstwo Rosji. Ten absolwent uniwersytetu w Moskwie, gdzie obronił doktorat ze swoim życiorysem bardzo pasował europejskim socjalistom - przez 11 lat był szefem Międzynarodówki Socjalistycznej. To tylko potwierdza, że dla europejskiej lewicy Moskwa była całkiem fajnym punktem odniesienia.

Z tej setki europosłów - obrońców Rosji mniej więcej 2/3 ochoczo głosuje przeciwko Polsce…

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (30.11.1977)

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale