94 obserwujących
573 notki
1734k odsłony
  127   0

Terminal List - serial brutalny, okrutny i naprawdę bardzo dobry

Najciekawsza recenzja tego serialu wyświetlanego na Amazon Prime Video: Terminal List, napisany przez byłego żołnierza Navy Seals, o żołnierzach Navy Seals i dla żołnierzy ...

Autor tych słów zamierzał ten serial trochę pognębić, jednak, paradoksalnie, wyszło na zupełnie na odwrót:)


Terminal List (tłumaczone jako Lista Śmierci) to doskonały przykład tzw. kina zemsty (tutaj chyba serialu zemsty:), czyli gatunku niegdyś bardzo popularnego, obecnie już trochę zapomnianego. W dzisiejszych czasach tego typu filmy/seriale są na cenzurowanym, jako zbyt brutalne i toksyczne, tak jakby zbyt ... męskie?

Nic zatem dziwnego, że tzw. zawodowi krytycy dali mu na rotten tomatoes ledwie 40% ... w przeciwieństwie do widowni, która zagłosowała w pełni zasłużonymi 95%.

Do tego warto wspomieć, że ten serial bije rekordy popularności, jesli chodzi o faktyczną liczbę wyświetlanych minut.

Absolutnie warte obejrzenia. Może rozpoczyna się nieco wolno, może nieco dziwnie, jednak ma to sens - poznajemy dobrze głównego bohatera, kim jest i co przeżywa. To się oczywiście zaraz zmienia i zaczyna przypominać krwawą historię Punishera.

Christ Pratt jest rewelacyjny jako komandor Reece, dobrze wypada też Taylor Kitsch, jednak niewątpliwie najlepsze w tym serialu są sceny akcji, przygotowane pod okiem prawdziwych specjalistów ... oczywiście byłych żołnierzy. Już dla nich samych warto Terminal List obejrzeć.

Polecam.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale