inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
8 obserwujących
226 notek
27k odsłon
163 odsłony

(176) Ostrzeżenie Watykanu przed zamknięciem kościołów

Wykop Skomentuj

Prawdopodobne skutki pandemii to m.in. wzrost na niespotykaną skalę liczby osób, które bez zapewnienie im dostępu do różnych form oparcia organizowanego, finansowanego i udzielanego w ramach różnych wspólnot, w tym w ramach samorządu terytorialnego czeznąć będą, w tym czeznąć będzie wielu z nas.

  Fundamentalnym założeniem każdego racjonalnego modelu pomocy społecznej powinno być założenie, że bez zapewnienia osobom znajdującym się w ekstremalnie trudnej sytuacji życiowej wsparcia w formie „koła ratunkowego”, a może nawet „tratwy ratunkowej” (np. w postaci minimexu) umożliwiających przeżycie i wyjście z sytuacji, w której zagrożone jest życie i zdrowie osoby, zrujnowane jej poczucie bezpieczeństwa - nie będzie skutecznego wspierania ich wysiłków na drodze ku samodzielności i wolności w formie działań profilaktycznych i uwalniających ich ekspresję. Jednak bez zwiększenia zainteresowania i poparcia ludzi dla poprawy kondycji pomocy społecznej, żadne założenia nie mają sensu, także dlatego, iż ludzie nie zakładają dla siebie najgorszego i bardziej zajmują ich bardziej ekscytujące niż pomoc społeczna tematy. Moją uwagę ostatnio skupiło doniesienie (nie wiem czy oparte na faktach, czy na informacji „medialnej”) o życzeniach. o ostrzeżeniach Watykanu:   

„Przedstawiciel Watykanu ostrzega przed lock downem (zakazem wyjścia) dla kościołów” 

Rodzi się pytanie - przy jakiej liczbie zgonów np. w ciągu tygodnia na 10 000 osób w określonej gminie Watykan zgodzi się na to, by wprowadzono zakaz przychodzenia do kościołów zlokalizowanych w gminie?  


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo