Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
9 obserwujących
305 notek
752k odsłony
353 odsłony

Przed nami Wielki Ucisk! - Koniec Straszliwą Zagładę zgotuje Mieszkańcom Ziemi!

Wielki Ucisk przed nami...
Wielki Ucisk przed nami...
Wykop Skomentuj2

w Bogu Jedynym nadzieja.


Postanowiłem zapisać dla Was najważniejsze rzeczy dotyczące spraw naszej wiary, abyście miały do czego zajrzeć w czasach przyszłych, mam nadzieję, że niewiele ich zostało do powtórnego nadejścia naszego Pana - Jezusa Pomazańca.

Zacznijmy zatem od Jezusa - wielokrotnie zapowiadany w Starym przymierzu przyszedł do swoich, zgodnie z zapowiedzią w Betlejem, dokładnej daty narodzin ani śmierci Jezusa nie znamy, podobnie jak i tego ile lat żył, możliwym jest, że żył 40 lat, ale możliwe, że kilka lat mniej, wiadomo, że w wieku około 29 lat przyjął Zanurzenie u swojego kuzyna - Jana Zanurzającego.

Przyszedł do swoich, ale swoi nie przyjęli Go, a tak to ujął najmłodszy z Apostołów - Jan:

"Przyszedł do swego, swoi Go jednak nie przyjęli. Lecz tym wszystkim, którzy Go przyjęli, dał prawo stania się dziećmi Boga — tym, którzy wierzą w Jego imię,  którzy zostali zrodzeni nie z krwi ani z woli ciała, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga". 

- Jan 1:11-13

Jak widać z przytoczonych słów nie każdy człowiek jest dzieckiem Boga... Tylko niektórzy ludzie dostali takie prawo i mogą mówić o sobie: Jestem Dzieckiem Boga.

Świat mniema iż każdy człowiek jest dzieckiem Boga, powszechnie nie wiedzą, że każdy jest bliźnim a nie dzieckiem Boga, mało tego, istnieją także dzieci złego jak i całe plemię żmijowe istniało i zapewne nadal istnieje.

Powinniśmy być świadomi i radośni, że dzięki woli Boga zostaliśmy Jego Dziećmi, nie ma dla nas większej wartości od takiego Uznania, no jest - Uświęcenie się Imienia Jahwe.

Świat pozostaje w ciemności a my widzimy, ślepcy mają nas za głupców i tak też miało i ma być, w swoim czasie staniemy w chwale i Prawda zatryumfuje, oni zaś będą zawstydzeni i niezwykle zdumieni, tak jak napisano:

" I zdziwią się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w Księdze Życia...".

Jezus wiedział, że Prawdę przyjmą nieliczni, dlatego też zapowiedział:

" Wąska jest Brama i wąska jest Droga, która wiedzie do Życia i niewielu nią idzie... A szeroka jest Brama i szeroka jest Droga, która wiedzie do zguby i wielu nią idzie..."

Nawiasem pisząc, zawsze tak było, ile osób ocalało z Sodomy i Gomory? Lot z rodziną, bez żony jak wiemy a czemu żona Lota przemieniła się w słup soli? - Oglądnęła się za siebie... Wbrew nakazowi, ale i dla nas jest tutaj nauka, by nie oglądać się za siebie, z żalem za tym co zostawiamy w tym świecie! - Nie bądźmy podobni do żony Lota bo i my możemy utknąć w  miejscu a utkniecie oznacza nie co innego aniżeli to, że nie wejdziemy do Królestwa naszego Boga...

No się uratował z rodziną... Też niewiele osób jak widzimy ocalało ze starego świata, Noe 40 lat budował Arkę, ludzie wówczas nie znali deszczu, powodzi zapewne też nie, ziemię nawilżała rosa... Jak wówczas ludzie i Nefilimowie musieli śmiać się z budowniczego Arki... Oni się bawili a on ciągnął deski i pokrywał je smołą...

40 Lat... A gdy już weszli do Arki i zamknęli drzwi nic nie spadło z nieba, ani kropla wody... Jakże musieli wówczas "Pękać ze śmiechu" z Noe... 

7 dni to trwało zanim rozpoczął się Potop, łatwo się domyśleć, że śmiech przemienił się w rozpacz, ale było już za późno na ratunek, wyrok zapadł a drzwi do Arki były zamknięte. Noe wówczas miał 600 lat.

Tak i teraz będzie podobnie, nastanie Czas Wiedzy, każdy człowiek będzie musiał poznać, że istnieje Bóg i jest nim Jahwe, ale Drzwi będą już zamknięte.

Jako ciekawostkę napiszę, że niektórzy sądzą iż na czy w Arce znalazł się  blindziarz, blinda to pasażer na gapę, na statku... Skąd wyciągają oni taki wniosek?

Otóż, gdy Izraelici mieli wejść do Ziemi Obiecanej to wysłali tam szpiegów, by zobaczyć jakie tam narody żyją i w jakich warunkach.

Szpiedzy, gdy wrócili to donieśli, że mieszkają tam i "Olbrzymi z dawnych czasów" , no i także z opisu Goliata Olbrzyma, z którym walczył przyszły Król Izraela pastuch Dawid - Stąd wyciągają wniosek, że w/na Arce ukrył się jeden z ziemskich potomków demonów -  Nefilim.

Jezus potwierdza Potop mówiąc:

" a będzie tak samo jak było za dni Noe: Jedli, pili i się żenili i się nie spostrzegli, że nastała zagłada.."

Natomiast uczniom Jezus mówi o Znakach Końca oraz: " A wy widząc to wszystko podnieście wasze głowy bo wasze wyzwolenie jest blisko". 

- Naśladowcy Jezusa, Dzieci Boga, mieli widzieć zbliżający się koniec diabelskiego systemu rzeczy na ziemi, ale ludzie ze świata mieli pozostać do samego końca ślepi i głusi na Prawdę i mają zostać zaskoczeni Zagładą, podobnie jak i byli zaskoczeni zagładą Starego Świata za dni Potopu z czasu Noe, zresztą nie było innego potopu o takiej skali jak ten Potop, który nadszedł z wyroku Jahwe.

Jezus zapowiedział także wyrok na Jerozolimę i na System Żydowski, który to wyrok miał być i zarazem widocznym znakiem odrzucenia czy też zerwania Starego Przymierza i tutaj także Jezus dął wskazówki swoim uczniom, by widząc co się dzieje opuścili Jerozolimę, by ocaleć, zgodnie z Jego zapowiedzią w 66 roku wojska rzymskie podeszły pod Jerozolimę, ale nie wiadomo czemu wycofały się, uczniowie uciekli z Jerozolimy a rzymianie wzmocnieni o jeden jeszcze legion powrócili i zmasakrowali miasto wraz z jego mieszkańcami, nie oszczędzając i Świątyni... To był definitywny koniec ówczesnego Systemu Żydowskiego, którego reprezentantami byli Faryzeusze, Saduceusze i Uczeni w Piśmie, tak i Stare Przymierze definitywnie przestało istnieć.  Nie będę teraz pisał szczegółowo o buntach, powstaniach żydowskich przeciwko okupantom tak jak i o drobiazgach takich jak np to, że były to legiony z 66 roku: V, X, XV i dołączony w 70 roku legion XII, ważne, że zapowiedzi Jezusa się spełniły i że na "Scenie" pozostało tylko Nowe Przymierze, zawarte przez Jezusa.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale