6 obserwujących
155 notek
275k odsłon
169 odsłon

„Posłuchaj energii Miasta” - PGE zaprasza najmłodszych melomanów do muzycznej zabawy

W projekcie "Posłuchaj energii Miasta" uczestniczą Filharmonia Narodowa w Warszawie oraz filharmonie z Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Torunia. Fot. Shutterstock
W projekcie "Posłuchaj energii Miasta" uczestniczą Filharmonia Narodowa w Warszawie oraz filharmonie z Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Torunia. Fot. Shutterstock
Wykop Skomentuj2

Pięć wirtualnych opowieści o pięciu polskich miastach, którym będzie towarzyszyć muzyka wykonywana przez muzyków z pięciu polskich filharmonii. Tak będzie wyglądać najnowsza oferta kulturalna dla dzieci po hasłem „Posłuchaj energii Miasta”, którą wsparła PGE Polska Grupa Energetyczna i jedna z jej spółek, PGE Energia Ciepła.

Instytucje kulturalne zostały bardzo mocno dotknięte przez epidemię, która uniemożliwiła im normalną działalność. Artyści nie poddali się jednak i znaleźli wiele sposobów na dotarcie do miłośników kultury, wychodząc z bogatą ofertą projektów niewymagających wychodzenia z domu. Jedna z takich akcji, zorganizowana dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, właśnie startuje. 

W projekcie „Posłuchaj energii Miasta” udział biorą Polska Filharmonia Narodowa w Warszawie oraz lokalne filharmonie z Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Torunia. Od 18 maja każda z nich przez dwa tygodnie będzie opowiadać historię swojego miasta, z ich legendami i tajemnicami, a wszystkim tym opowieściom będzie towarzyszyć muzyka i piosenki.

Projekt skierowany jest do najmłodszych i będzie realizowany przez Internet. Efekty akcji mają jednak być już całkowicie realne – chodzi o wzbogacenie domowej edukacji muzycznej, rozbudzenie ciekawości dzieci i zachęcenie do odwiedzenia tych polskich miast, kiedy epidemia przeminie i wznowiony zostanie ruch turystyczny.

- Chcemy podzielić się z najmłodszymi dobrą energią płynącą z każdego z pięciu miast, w których jako spółka jesteśmy obecni– mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła. – Wirtualny spacer po ciekawych zakątkach Polski wzbogacony muzyką to z pewnością ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu z dziećmi.

Kolejne odcinki projektu „Posłuchaj energii Miasta” będą pojawiać się codziennie na stronie www.pgeenergiaciepla.pl oraz na www.pl-pl.facebook.com/gkpge. Dostęp do projektu będzie można uzyskać także poprzez strony internetowe oraz media społecznościowe instytucji, które biorą w nim udział, a więc Polskiej Filharmonii Narodowej w Warszawie, nad którą mecenat sprawuje PGE Polska Grupa Energetyczna, a także Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, których mecenasem jest PGE Energia Ciepła.

To już kolejna akcja, zorganizowana przez instytucje muzyczne, nad którymi sprawuje mecenat PGE. W kwietniu, w ramach akcji #zostańwdomu, muzycy z filharmonii objętych mecenatem spółki zagrali wspólnie ze swoich domów fragment utworu „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Tym samym chcieli zachęcić Polaków nie tylko do pozostania w domach, ale także do skorzystania z oferty online wszystkich tych instytucji kultury. Od momentu wybuchu epidemii każda z nich na szeroką skalę udostępniła w Internecie retransmisje swoich koncertów, nagrania dostępne na płytach, brały one również udział w innych działaniach promujących muzykę poważną, także wśród najmłodszych melomanów.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest mecenasem Polskiej Filharmonii Narodowej w Warszawie, z kolei należąca do grupy spółka PGE Energia Ciepła wspiera instytucje muzyczne tam, gdzie prowadzi swoją działalność, a więc w Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu oraz Zielonej Górze. Celem Grupy jest propagowanie kultury muzycznej na najwyższym poziomie zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i wśród społeczności lokalnych.Artykuł powstał we współpracy z PGE Polska Grupa Energetyczna.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura