7 obserwujących
241 notek
410k odsłon
  1925   0

Kurski, Jakimowicz i sędzia Pawłowicz reagują na "Patoreakcję" Maty

Michał Matczak ps. Mata - 20-latek podbija scenę hip-hopową.
Michał Matczak ps. Mata - 20-latek podbija scenę hip-hopową.

Mata sprowokował swoim hip-hopowym utworem do reakcji niektórych wymienionych osób w "Patoreakcji". Najbardziej wulgarnie oberwało się Jackowi Kurskiemu. 

Dlaczego Michał Matczak, syn prof. Uniwersytetu Warszawskiego i znanego prawnika, postanowił uderzyć w TVP? Poszło o materiał z "Wiadomości" w 2019 roku, gdzie skrytykowano Marcina Matczaka - oponenta reform sądowych wprowadzanych przez PiS - i wpleciono słowa z "Patointeligencji". 

- Mój ziomo walił herę, słuchając Kazika. Centralny, menele, rodzice i szpital. Ojciec był maklerem, a mama lawyerem. I grube portfele, co chudły wraz z nim na odwykach - usłyszeli fragment piosenki Maty widzowie serwisu informacyjnego TVP. Za jej wykorzystanie w odpowiedzi Jacek Kurski usłyszał o sobie nieprzyjemne słowa w "Patoreakcji", która jest kontynuacją młodzieżowego hitu sprzed dwóch lat. 

- A media PiS-owskie chciałyby zająć się Matą seniorem, to święty człowiek. A to, co robię, jest moim wyborem. I sam za to kiedyś odpowiem, ale najpierw odpowiem wam, więc słuchajcie uważnie: J...ć Telewizję Polską, Jacek Kurski, ch.. ci w dziąsło! Przestań mi k... rodzinę prześladować, bo chciałbym w spokoju dorosnąć - rapuje Mata w najnowszym singlu. Jak potem wyznał w wywiadzie dla "Polityki", tekst konsultował z ojcem, który wykluczył możliwość poniesienia odpowiedzialności prawnej za ewentualną obrazę osób publicznych. 

Prezes TVP krótko skomentował zamieszanie wokół utworu, który stał się hitem Youtube'a. Stwierdził w smsie do redakcji "Faktu", że nie wysłuchał "Patoreakcji". 

- Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest Wielki Tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje - podkreślił Kurski. 

W piosence Mata wypomniał gwiazdorowi Telewizji Publicznej, Jarosławowi Jakimowiczowi, że odsyłał go na nauki do wojska. - Mój ziomo się zna z twoim synem, więc co ty pier.... Moim rodzicom, co zrobiłbyś mi jako rodzic? - pyta 20-latek. 

- Przepraszam najmocniej. Kiedyś użyłem sformułowania, że wojsko mogłoby nauczyć, czego rodzice nie nauczyli, ale ja mam widocznie jakieś inne pojęcie na temat wychowania przez rodziców. No bo jeżeli sam profesor Matczak nie widzi nic złego w tych sformułowaniach kierowanych przez 20-letniego synka do dorosłych ludzi, ojców, rodziców, matki etc., to wszystko jasne. Gratulacje. A tak swoją drogą, gdybym tych zwrotów użył do Pana Profesora, to ciekawe jak wtedy by reagował. Przecież to nie jest obraźliwe - odparł Jakimowicz na Instagramie. 

Z kolei według sędzi TK prof. Krystyny Pawłowicz, Mata prezentuje "brzydotę" - "brzydką twarz" i "brzydkie wnętrze". 

Wpis byłej posłanki PiS oburzył wielu internautów, którzy zarzucili jej stosowanie argumentów ad personam, a także publiczne podważanie autorytetu Trybunału Konstytucyjnego. Do wielu komentarzy odnosiła się bezpośrednio Pawłowicz, sugerując powiązania użytkowników Twittera z hejterską stroną "Sok z buraka". 


GW

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura