7 obserwujących
241 notek
410k odsłon
  350   0

„Piosenki Krzysztofa Krawczyka” - nowy internetowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Krzysztof Krawczyk. Fot. PAP/Krzysztof Świderski
Krzysztof Krawczyk. Fot. PAP/Krzysztof Świderski

„Piosenki Krzysztofa Krawczyka” - to specjalny kanał internetowy uruchomiony przez Polskie Radio, który prezentuje przegląd nagrań zmarłego w poniedziałek Krzysztofa Krawczyka.

Artysta niemal przez sześć dekad podbijał serca fanów.

Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek, w szpitalu, do którego trafił po zasłabnięciu. Wcześniej leczył się na Covid-19 i w sobotę przed Wielkanocą, został zwolniony do domu. Miał 74 lata.

– Przedstawiamy słuchaczom piosenki z różnych okresów twórczości. Skupiamy się głównie na solowej karierze, a także na występach w zespole Trubadurzy – powiedział Piotr Wawrowski z Polskiego Radia.

Podkreślił, że „niewielu jest w Polsce artystów, którzy mogą poszczycić się taką liczbą przebojów, nagranych w bardzo zróżnicowanej stylistyce, ale zawsze aktualnych, wykorzystujących współczesne brzmienia i trendy w sobie właściwy, niepowtarzalny sposób”.

– Krzysztof Krawczyk to piosenkarz totalny - czarujący i rozpalający wyobraźnię polski Elvis Presley, męski i zdecydowany jak Frank Sinatra, radosny i energiczny niczym Tom Jones. Mimo wielu trudnych chwil w życiu prywatnym, zawsze wracał silniejszy i zaskakiwał nas kolejnymi hitami, do których wracać będziemy jeszcze przez wiele lat – ocenił.

W latach 1963-73 i 1976 Krawczyk był wokalistą zespołu Trubadurzy, a od 1973 artystą solowym. Wypromował wiele znanych przebojów, między innymi: „Parostatek”, „Chciałem być”, „To, co dał nam świat”, „Mój przyjacielu”, „Trudno tak”, „Bo jesteś ty”. Jego popularność wyznaczają liczne trasy koncertowe w Europie i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień.

W 2000 r. śpiewał przed Ojcem Świętym na placu św. Piotra podczas Pielgrzymki Narodowej i wręczył Janowi Pawłowi II Złotą Płytę z nagraniem „Ojcu Świętemu śpiewajmy”. Według sondażu przeprowadzonego przez OBOP był wówczas najpopularniejszym polskim piosenkarzem.

Kanału „Piosenki Krzysztofa Krawczyka” można słuchać na platformie moje.polskieradio.pl oraz w aplikacji mobilnej Polskie Radio. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play oraz App Store. 

KW


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura