9 obserwujących
308 notek
484k odsłony
  1203   0

"Kult" i Kazik Staszewski wracają z albumem "Ostatnia płyta". Będzie hit?

"Kult" z nową, "Ostatnią płytą". Fot. Facebook/Kult
"Kult" z nową, "Ostatnią płytą". Fot. Facebook/Kult

Kazik Staszewski wraz z zespołem "Kult" rozpoczęli przedsprzedaż albumu "Ostatnia płyta". Jest szansa na zdobycie płyty z autografami członków kapeli. 

Przedsprzedaż krążka "Kultu"

Czy to już ostatni album cenionego w Polsce "Kultu"? Nic na to nie wskazuje, pomimo zagadkowej nazwy nowego krążka. "Ostatnia płyta" mieści 16 kawałków do wysłuchania w ciągu ponad godziny. Preorder rozpoczął się 5 maja o godzinie 12. Pierwszych 1000 chętnych otrzyma na zakupionych płytach autografy "Kultu". 

- Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze, bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia, co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą - jednoznacznie zadeklarował Kazik w rozmowie z magazynem "Teraz Rock". 

"Ostatnia płyta"

Dlaczego zatem taka nazwa płyty? - Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: "Ostatnia płyta". Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna: czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne. Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów - wyjaśnił Staszewski. 

Oto lista 16 utworów na "Ostatniej płycie":

 1. Jutro także będzie dzień
 2. Chcę miłości
 3. Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Białołęki
 4. Wiara
 5. Polityk zawsze będzie moim wrogiem
 6. Umarłem aby żyć
 7. Opowieść z pandemii
 8. Prawo się wali
 9. Na każde stopy do Europy
 10. Szok szok disco pop
 11. Zabiorę cię w podroż naszą
 12. Donos do boga
 13. Zalus Czaka czeka na Bura
 14. Rafi
 15. Wyłącz komputer
 16. Ziemia obiecana


"Ostatnią płytę" można nabyć w sklepie internetowym SP Records od dzisiaj do 12 maja. Album będzie dostępny zarówno na CD, jak i na płycie winylowej w trzech kolorach: białym, czarnym i pomarańczowym. 

Piosenka "Wiara" pierwszym singlem z "Ostatniej płyty"

Pierwszym utworem promującym płytę jest "Wiara". Kult znany z dosadnych tekstów, również w tej piosence porusza istotne kwestie. "Nie mieszaj tedy / Wiedzy i wiary / Bo to są odrębne przecież obszary (...) Facet w sukience / Co kocha dzieci? / Niejedna głowa za to poleci" - można usłyszeć w utworze.


GW, KJ

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura