164 obserwujących
1964 notki
4753k odsłony
1105 odsłon

Gościu, dlaczego i po co się nami interesujesz?

Wykop Skomentuj32

Skąd taki tytuł notki? Już wyjaśniam.

Wczoraj podzieliłem się z Internautami swoją refleksją na temat szumnej konwencji Andrzeja Dudy w notce pt. „Refleksja po dzisiejszej konwencji Andrzeja Dudy” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1020101,dobry-bajer-pol-roboty , w której napisałem między innymi, że na konwencji przemawiali kolejno: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło i Andrzej Duda. Ja zaś obserwując reakcje zebranych na te przemówienia, którzy jak papugi powtarzali bezmyślnie bałwochwalcze hasła poddawane im przez wodzireja, a delikatnie rzecz nazywając pretensjonalne żarty Jarosława, Mateusza i Andrzeja zgromadzona na widowni ciżba kwitowała entuzjastycznym wyciem, - przypomniałem sobie pewną wypowiedź Cypriana Norwida, cytuję:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.

Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite.

Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”
(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)…
” koniec cytatu.

Do tej notki, - Internauta piszący pod nickiem @coloroweobrazki dodał następujący komentarz:

„Gościu, dlaczego i po co się nami interesujesz? Jak jakiś obłąkany maniak śledzisz wszystkie wydarzenia związane z PiSem. Idź do doktora od mózgu połóż się u niego na leżance i jemu popierdalaj swoje odkrycia o PiSie. Jego przekonuj ze PiS jest wszędzie a ty Napoleon musisz z nim walczyć. Zobaczysz co ci powie…” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1020101,dobry-bajer-pol-roboty [16 lutego 2020, 03:57]

Dlaczego o tym piszę?

Bo jest to, że tak powiem modelowy komentarz pokazujący mentalność zagorzałego orędownika pisowskiej władzy dobrej zmiany, którego telewizja publiczna niejakiego Kurskiego Jacka środkowym palcem utwierdziła w przekonaniu, że tylko rządy PiS-su są dobre, zaś każdy, kto myśli inaczej jest wariatem, który powinien się leczyć psychiatrycznie. Powiem więcej, czytając komentarze dodawane do moich poprzednich notek każdy może łatwo sprawdzić, że takich komentarzy jak ten zacytowany powyżej można na moim blogu znaleźć setki, jak nie więcej.

A dlaczego tak się dzieje?

Bo Jarosław Kaczyński zmanipulowanych przez telewizję Jacka kurskiego szeregowych miłośników Prawa i Sprawiedliwości jeszcze bardziej podkręca, gdyż wie, że owi nieszczęśnicy mający się za patriotów lepszych od reszty społeczeństwa, którą uważają za narodowych zdrajców, - chcą przede wszystkim bezrozumnego poczucia wyższości z daleka od debat i jakiejkolwiek  dyskusji. Że dla niech wizja Polski musi być prosta. Dlatego Kaczyński ich dopieszcza, kokietuje, schlebia im i stawia wyżej od gorszej reszty, - co jak na dłoni było widać na wczorajszej konwencji, gdzie pan Prezes bez cienia obciachu utwierdzał zebranych w warszawskiej Hali Expo, że wszystko, co do tej pory zrobił Andrzej Duda jest dobre dla Polski.

A ja tak wcale nie uważam.

Więc na pytanie zadane w tytule notki odpowiadam, że interesuję się pisowcami i PiS-em z tej przyczyny, że to oni właśnie chcą rządzić krajem, w którym mieszkam.

UWAGA! Z góry zapowiadam, że komentarze hejterskie, insynuacyjne, wulgarne i niedorzeczne, - będę kwitował milczeniem, bądź przemiennie frazami: "Następny, proszę!"  lub  "Srali muszki do pietruszki, idzie wiosna, będzie lepiej trawka rosła"

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Bardzo bym prosił Administratorów Salonu24 o niekwalifikowanie tej notki do kategorii "OSOBISTE", gdyż wbrew pozorom sprawa w niej poruszona dotyczy nadrzędnie ważnego problemu natury społeczno politycznej. Z góry dziękuję

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale