164 obserwujących
1969 notek
4758k odsłon
1095 odsłon

Refleksja po dzisiejszej konwencji Andrzeja Dudy

Wykop Skomentuj74

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1020003,konwencja-wyborcza-andrzeja-dudy-prezes-kaczynski-szedl-od-pustych-sal-do-pelnych-placow informuje:

Po godz. 12 w sobotę w warszawskiej Hali Expo rozpoczęła się konwencja ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Konwencja inauguruje jego kampanię wyborczą…

Mój komentarz:

Na konwencji przemawiali kolejno: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło i Andrzej Duda.

Ja zaś obserwując reakcje zebranych na te przemówienia, którzy jak papugi powtarzali bezmyślnie bałwochwalcze hasła poddawane im przez wodzireja, a delikatnie rzecz nazywając pretensjonalne żarty Jarosława, Mateusza i Andrzeja zgromadzona na widowni ciżba kwitowała entuzjastycznym wyciem, - przypomniałem sobie pewną wypowiedź Cypriana Norwida, cytuję:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest.

Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite.

Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”
(Z listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku)

Coś złego wisi w powietrzu! - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/956117,cos-zlego-wisi-w-powietrzu

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

UWAGA!  Z góry zapowiadam, że komentarze hejterskie, insynuacyjne, wulgarne i niedorzeczne, - będę kwitował milczeniem, bądź przemiennie frazami: "Następny, proszę!"  lub  "Srali muszki do pietruszki, idzie wiosna, będzie lepiej trawka rosła"

Wykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka