164 obserwujących
1971 notek
4760k odsłon
575 odsłon

Bezczelna buta? Bezdenna tępota? A może filozofia pisowskiego państwa?

Lipiec 1997. Powódź tysiąclecia.
Lipiec 1997. Powódź tysiąclecia.
Wykop Skomentuj19

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych

A teraz do rzeczy:

Skąd ten przyznaję kontrowersyjny tytuł?

Już wyjaśniam.

Portal internetowy Wp Wiadomościvide: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-niefortunne-slowa-minister-jadwiga-emilewicz-krytykowana-6490369957656705a informuje:

Koronawirus. Polacy bacznie słuchają wystąpień polityków. Dziennikarze zwrócili uwagę na jedno zdanie wypowiedziane przez minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Nie jest ono jednak cytowane w pozytywnym kontekście. "Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać" - powiedziała na antenie TVN 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, odnosząc się do koronawirusa.
Nie umknęło to uwadze dziennikarzy. Oceniają, że te słowa są nie na miejscu i wspominają wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza. "Trzeba się ubezpieczać, a ta prawda jest ciągle mało powszechna" - mówił w czasie powodzi tysiąclecia.. Wtedy wypowiedź Cimoszewicza zakończyła jego premierostwo" - zwraca uwagę Piotr Białczyk, dziennikarz Wirtualnej Polski…

Mój komentarz:

Dziennikarze sięgnęli do stosunkowo dalekiej przeszłości i skojarzyli karygodne słowa minister Emilewicz z wypowiedzią byłego premiera rządu Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pana Włodzimierza Cimoszewicza w czasie powodzi tysiąclecia w lipcu 1997.

Mnie natomiast słowa Jadwigi Emilewicz skojarzyły się z niedawną wypowiedzią premiera rządu Prawa i Sprawiedliwości pana Mateusza Morawieckiego wypowiedziane w czerwcu 2018 – vide: https://bezprawnik.pl/susza-rolnictwo/ .

Wtedy Premier Morawiecki na konferencji prasowej dotyczącej problemów rolnictwa ogłosił, że nie zostawi rolników bez pomocy i wypowiedział słowa następujące:

My nie powiemy rolnikom, że trzeba było się ubezpieczać. A szkoda, bo powinni…

Tematu: "Pięć dych czy siedem, czy stówkę mu damy na jakieś badania czy na coś", "ludzie mają zapierdalać za miskę ryżu" ( https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/stowka-od-morawieckiego-tasmy-ktore-moga-zachwiac-rzadem,178,3056 ) nie rozwijam, bo nie chcę oliwy do ognia dolewać.

Resztę sami sobie Państwo dopowiedzcie.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Zobacz galerię zdjęć:

Koronawirus w Polsce. Echa słów minister Jadwigi Emilewicz (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
Koronawirus w Polsce. Echa słów minister Jadwigi Emilewicz (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale