168 obserwujących
2149 notek
5073k odsłony
853 odsłony

Dziwny jest ten świat! Rzecz o Mojżeszu, ministrze Ziobro i premierze Morawieckim

Tak było w Warszawie w ubiegły piątek
Tak było w Warszawie w ubiegły piątek
Wykop Skomentuj33

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Ilustracja Muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=wTjLZwpmufw

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1069080,polski-rzad-reaguje-ws-tlumienia-protestow-na-bialorusi-morawiecki-za-zwolaniem-szczytu informuje:

"Polski rząd reaguje ws. tłumienia protestów na Białorusi. Morawiecki za zwołaniem szczytu. Premier Mateusz Morawiecki wyszedł z inicjatywą zwołania szczytu Rady Europejskiej ws. sytuacji na Białorusi. Wojsko i milicja tłumiły całą noc z niedzieli na poniedziałek protesty uliczne w całym kraju. - MSZ RP wyraża głębokie zaniepokojenie brutalną pacyfikacją powyborczych manifestacji - oświadczył resort polskiej dyplomacji. - Polska jest odpowiedzialna za swoich najbliższych sąsiadów. Dlatego premier Mateusz Morawiecki zaapelował w liście do Charlesa Michela, przewodniczącego Rady Europejskiej i Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej, o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w sprawie wydarzeń na Białorusi - poinformowała kancelaria premiera. - Po wyborach prezydenckich na Białorusi, jakie zostały przeprowadzone 9 sierpnia 2020 roku, władza użyła siły przeciwko swoim obywatelom, którzy domagają się zmian w kraju. Musimy solidarnie wesprzeć Białorusinów w ich dążeniu do wolności. Stąd też inicjatywa szefa polskiego rządu, aby nad tą sprawą pochyliła się Rada Europejska - dodano w komunikacie…”

Ale portal internetowy 300POLITYKA – vide: http://300polityka.pl/live/2020/08/10/ziobro-o-stacji-na-bialorusi-z-cala-pewnoscia-musimy-dzialac-w-tej-sprawie-w-sposob-bardzo-przemyslany-i-nie-postepowac-pochopnie-najgrozniejszym-z-punktu-widzenia-polski-graczem-jest-putin/ informuje o czymś jeszcze:

Z całą pewnością musimy działać w tej sprawie w sposób bardzo przemyślany i nie postępować pochopnie. Oczywiście odruch u każdego normalnego człowieka jest jeden – spontaniczny, sympatia z tymi, którzy gdzieś protestują wobec tych zdarzeń, które mają miejsce na Białorusi, zwłaszcza, że my jako Polacy mamy swoje doświadczenie walki o wolność, demokrację i te idee są nam bliskie i naturalne. Wiemy też co to jest reżim Łukaszenki. Ale musimy też widzieć sprawę w większej złożoności, mówię tutaj o przedstawicielach władzy. Takie jest przynajmniej moje stanowisko, wyrażam swoją opinię jako bardziej współkoalicjant, niż osoba odpowiedzialna za politykę zagraniczną. Chodzi mianowicie o sytuację, że w tej złożonej i skomplikowanej konstelacji międzynarodowej jaka występuje wokół Białorusi, przede wszystkim najgroźniejszym z punktu widzenia Polski, destabilizacji sytuacji przy naszych bezpośrednich granicach, graczem jest Putin – mówił Zbigniew Ziobro w rozmowie z Mirosławem Skowronem w Polskim Radiu 24…

Natomiast niedawno portal internetowy Wirtualna Polska Wiadomości – vide: https://wiadomosci.wp.pl/pis-chce-rzadzic-do-2030-roku-radoslaw-fogiel-o-slowach-prezesa-6532301033551489v poinformował, że:

PiS chce rządzić do 2030 roku. Radosław Fogiel o słowach prezesa. W dniu 15 lipca 2020 Radosław Fogiel był gościem Michała Wróblewskiego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Wicerzecznik PiS był pytany o doniesienia "Gazety Wyborczej" ws. słów Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miał powiedzieć w rozmowie ze sztabowcami, że chce, by partia rządziła do 2030 roku. – Padła inna data, ale oczywiście (będziemy rządzić – przyp. red. ) tak długo, jak Polacy będą chcieli wspierać Prawo i Sprawiedliwość – oświadczył Fogiel. Podczas rozmów pojawiła się również kwestia tego, co prezes PiS powiedział o wynikach wyborów na wspomnianym spotkaniu. – To było spotkanie tuż po wyborach, za wcześnie na wnioski, cieszyliśmy się z tego, że PKW (…) potwierdziła zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy. Na wnioski za wcześnie, ale z pewnością będziemy to robić – powiedział gość WP…”.

Mój komentarz:

Jeszcze w piątek ulice Warszawy wyglądały tak, jak pokazuje zdjęcie, którym zilustrowałem notkę. PiS się odgraża, iż chce rządzić, co najmniej do roku 2030. A więc, w tym kontekście, wzajemnie sprzeczny dwugłos premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro w sprawie wydarzeń na Białorusi zdaje się wskazywać, - że przeprowadzenie Polski przez władzę „dobrej zmiany” do prawdziwej demokracji będzie jeszcze trudniejsze, niż mojżeszowe przeprowadzenie Żydów przez Morze Czerwone suchą stopą.

Ale, choć minister Ziobro wypowiedział młodym Polakom wojnę, - czytaj: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1068675,ziobro-idzie-na-wojne-z-mlodymi-polakami , efekt jest przeciw-skuteczny, bo już gołym okiem widać, że dzisiejsi "piękni dwudziestoletni " się budzą, - a tęczowa flaga zawisła nawet na Smoku Wawelskim przed Smoczą Jamą pod Zamkiem Wawelskim w Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie, - patrz fotografia pod notką.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum
Szanowni Państwo! W trosce o intelektualny komfort Gości mojego blogu, od jakiegoś czasu przyjąłem zasadę, że merytorycznie będę odpowiadał wyłącznie na sensowne komentarze. Zaś komentarze hejterskie, prostackie, namolne i niedorzeczne, a także niezwiązane z tematem będę kwitował formułką: "Następny, proszę! ", albo je po prostu pominę milczeniem. Natomiast namolnych komentatorów celowo psujących dyskusję komentatorów niewybrednymi atakami na autora blogu będą blokował na jeden dzień. Nie chcę broń Boże nikogo urazić, bądź znieważyć, ale szkoda mi zdrowia na przekomarzanie się oszołomionymi komentatorami, którzy za każdym razem piszą to samo, a co gorsze zawsze wiedzą lepiej. Licząc na okazanie zrozumienia pozdrawiam Państwa serdecznie.

Zobacz galerię zdjęć:

Dziś tęczowa flaga zawisła nawet na Smoku Wawelskim w Krakowie
Dziś tęczowa flaga zawisła nawet na Smoku Wawelskim w Krakowie
Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka