173 obserwujących
2275 notek
5275k odsłon
1599 odsłon

TŁUSZCZA

Wykop Skomentuj37

Dedykowane wszystkim, którzy za wzorzec do naśladowania stawiali Donalda Trumpa, który swą władzę budował na podjudzaniu do nienawiści

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Dziennik.pl – vide: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8062910,joe-biden-zamieszki-kapitol-donald-trump-usa.html informuje:

Biden o zamieszkach na Kapitolu: Trump zaatakował demokrację. Zamieszki na Kapitolu były wynikiem ataku Trumpa na demokrację - powiedział Joe Biden podczas swojego wystąpienia w Wilmington z stanie Delaware. Wczorajszy atak na Kapitol był jednym z najbardziej mrocznych dni w historii USA. To, co widzieliśmy wczoraj nie było protestem. To był chaos. To nie byli protestujący. Nie ważcie się nazywać ich protestującymi. To była tłuszcza siejąca zamęt, to byli wewnętrzni terroryści - mówił Biden. Chciałbym powiedzieć, że nikt tego nie przewidział, ale to nie jest prawda. Przewidzieliśmy to. Było to widać. Przez ubiegłe 4 lata mieliśmy prezydenta, którego pogarda dla praworządności i konstytucji była więcej niż jasna, we wszystkim co robił - mówi prezydent-elekt. Demokrata krytykował słowa prezydenta o mediach oraz zarzucał mu próby podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości…”

Mój komentarz:

Coś złego wisi w powietrzu!

Dlaczego tak uważam?

Myślę, że zamiast zawiłych wywodów i skomplikowanych analiz, - najlepsze są pobudzające wyobraźnię konkretne przykłady.

Dlatego postanowiłem Państwu przypomnieć bodaj najlepszą w historii światowego kina kultową scenę z oscarowego amerykańskiego filmu „KABARET” obrazującą budzenie się aroganckiej buty wzniecającej nieposkromioną nienawiść do inaczej myślących w ludziach omamionych wizją wielkiej Rzeszy przez ogarniętego żądzą władzy i nieliczącego się z regułami demokracji szaleńca Adolfa Hitlera – vide:

https://www.youtube.com/watch?v=Sv7kbtQChJA (polecam dźwięk na cały regulator i wersję pełnoekranową)

Proszę zwrócić uwagę, że ostatnie słowa tej sceny to pytanie:

                                                                                 "Czy nadal uważasz, że możecie ich ukrócić? "

Przemyślcie to Państwo proszę, - bo w przeciwnym razie może nastąpić nieszczęście, po którym już nigdy się nie pozbieramy.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

Ponad 1300 odsłon to, jak na notkę zamiecioną przez Adminów S24 pod dywan całkiem niezły wynik i znak, że wracają czasy bibuły krążącej w tak zwanym drugim obiegu.

Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale