180 obserwujących
2372 notki
5404k odsłony
  455   0

Wraca stare!

Zbigniew Chlebowski na konferencji prasowej po ujawnieniu przez „Rzeczpospolitą” stenogramów ze słynnymi kwestiami z afery hazardowej
Zbigniew Chlebowski na konferencji prasowej po ujawnieniu przez „Rzeczpospolitą” stenogramów ze słynnymi kwestiami z afery hazardowej

Ilustracja filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=ArQDcSte2WM

oraz

https://www.youtube.com/watch?v=SZlM54jMRnc

Portal internetowy TVN24 – vide: https://tvn24.pl/polska/tasmy-daniela-obajtka-nowe-nagrania-z-udzialem-obecnego-prezesa-orlenu-5033880 informuje:

Daniel powiedział, żebym się kontaktowała z panem, jak Polskę dzielić". Nowe "taśmy Obajtka". Ty jesteś od grubszych tematów – mówi do Szymona, pracownika firmy TT Plast Daniel Obajtek. Według "Gazety Wyborczej" rozmowa została zarejestrowana w sierpniu 2009 roku, gdy obecny prezes Orlenu był wójtem Pcimia. Potwierdzać ma to obecność na materiałach Bernadetty Obajtek, która jeszcze do lipca 2009 roku pracowała w firmie Elektroplast. Według gazety Daniel Obajtek "z tylnego siedzenia" kierował spółką TT Plast. Ustawa o samorządach zabrania łączenia funkcji wójta oraz działalności biznesowej – przypomina "GW". Pierwsze nagrania z udziałem ówczesnego wójta Pcimia, a dzisiejszego prezesa Orlenu Daniela Obajtka "Gazeta Wyborcza" opublikowała w piątek. Są to nagrania rozmów telefonicznych z 2009 roku, podczas których rozmawia z mężczyzną, którego nazywa Szymonem. Mężczyzna ten pracuje dla spółki TT Plast działającej w branży elektroinstalacyjnej. TT Plast jest konkurencją dla Elektroplastu - firmy wujów Obajtka Romana i Józefa Lisów. W jednej z nagranych rozmów Obajtek w wulgarnych słowach krytykuje Romana Lisa - współwłaściciela Elektroplastu, swojego wuja. "Sk*****yn. Ten ch*j pi******ny, brudna pała. W****ia mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? Ten pie******y Elektroplast wiecznie, k***a, słyszę. (...) Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć po sześćdziesiątce. (...) Nie damy się, my go i tak weźmiemy. C***a trypla" - mówi…

Mój komentarz:

Pytacie Państwo skąd ten tytuł notki?

Odpowiadam:

Patrz zdjęcie tytułowe przedstawiające przewodniczącego Klubu Poselskiego PO Zbigniewa Chlebowskiego na konferencji prasowej po ujawnieniu przez „Rzeczpospolitą” stenogramów ze słynnymi kwestiami z afery hazardowej:

"......... Rysiu, zalatwie na 90%......."   (o pozwoleniu na wycinkę drzew w parku narodowym)

oraz:

"........biegam za tym od roku, nie mam już siły, gdyby Grzesiu czy Mirek pomogli...." (o uwaleniu dopłat w ustawie hazardowej).   

Jak widać, PO-PIS-owa sztama - vide: https://m.salon24.pl/9465423eba22a63a3cb99b181906c6b3,860,0,0,0.jpg , - kołem się toczy i znakomicie się miewa.

Ktoś zaprzeczy?

Pod notką fotka uzdolnionego ucznia pana Zbigniewa Chlebowskiego.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Zobacz galerię zdjęć:

Fotka uzdolnionego ucznia Zbigniewa Chlebowskiego
Fotka uzdolnionego ucznia Zbigniewa Chlebowskiego
Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale